+
Turnering #32
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Lars Underbjerg (Varde Bridgeklub) - Tonni Mathiasen (Varde Bridgeklub)
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Christian Patric Vaqué - Leif Hansen
V 4♠
♣3
10
-420
-420
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
10,0
75,0
2
S 3♠
♥
A
8
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
3
NS
Oliver Rosager - Christian Lahrmann
V 6
♥
♦
7
12
-1430
-1430
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
5,7
64,3
4
V 3
♥
♣3
12
-230
-230
7,7
7,7
-7,7
88,5
11,5
5
NS
Lars Erik Ottershagen - Espen Østli
S 3
♥
♠K
7
-200
-200
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
-10,0
25,0
6
Ø 3UT
♠3
10
-630
-630
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
7
NS
Kit Koefoed - Birgitte Damtoft Bjergø
N 1UT
♠T
8
120
120
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
10,0
75,0
8
Ø 3UT
♦
J
9
-400
-400
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
9
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
S 2♠
♥
T
7
-50
-50
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
4,0
60,0
10
N 2♠
♣T
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
11
NS
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
S 4
♥
♣6
10
420
420
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
-13,0
17,5
12
V 4
♥
♠7
10
-420
-420
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
13
ØV
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
N 5
♦
♠9
11
600
600
-3,0
3,0
3,0
35,0
65,0
-1,0
47,5
14
S 5♣
♠Q
9
-100
-100
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
15
ØV
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
Ø 3UT
♠5
10
-430
-430
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
8,0
70,0
16
Ø 4♠
♦
2
9
100
100
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
17
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
Ø 2♠
♥
7
10
-170
-170
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
-1,0
47,5
18
Ø 1UT
♦
3
6
50
50
-3,0
3,0
3,0
35,0
65,0
19
NS
John Møller Jepsen - Bjarne Juul Nissen
V 2
♥
♥
8
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
5,0
62,5
20
N 6UT
♠6
13
1470
1470
9,0
9,0
-9,0
95,0
5,0
21
NS
Søren Caspersen - Mette Veel Christensen
Ø 3♠
♥
A
7
100
100
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
-14,0
15,0
22
N 3UT
♦
4
10
430
430
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
23
ØV
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
Ø 1UT
♠J
6
100
100
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
-9,0
27,5
24
Ø 5
♥
D
♣J
9
300
300
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
25
NS
Bettina Kalkerup - Mikael Velschow-Rasmussen
Ø 3UT
♣K
11
-660
-660
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
-4,0
40,0
26
S 3♣
♣4
10
130
130
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
27
ØV
Ketty Jepsen - Anne Abraham
V 2
♥
♣9
10
-170
-170
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
0,0
50,0
28
Ø 3UT
♥
5
11
-460
-460
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
29
ØV
Ole Christensen - Peter Basse
S 4
♥
♦
9
10
620
620
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
9,0
72,5
30
V 4
♥
♠7
10
-420
-420
-7,0
7,0
7,0
15,0
85,0
31
ØV
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
Ø 3UT
♦
3
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-5,0
37,5
32
N 4
♥
♣J
10
420
420
5,0
-5,0
-5,0
75,0
25,0
33
NS
Lotte Grønning - Kasper Iversen
Ø 3
♥
♦
A
6
150
150
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
13,0
82,5
34
N 5
♦
♥
Q
11
600
600
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
35
NS
Jon Brodersen - Paul Erik Brodersen
N 3UT
♦
8
11
460
460
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
-7,0
32,5
36
Ø 1UT
♠A
6
100
100
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
37
ØV
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
N 3UT
♥
J
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
75,0
25,0
0,0
50,0
38
S 3
♦
♠A
9
110
110
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
39
NS
Hanne Junker - Ruth Andersen
S 3UT
♥
4
11
660
660
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
6,0
65,0
40
N 3♠
♥
A
9
140
140
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
41
ØV
Tassos Drassas - Poul Have Nielsen
Ø 4
♥
♠3
12
-680
-680
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
8,0
70,0
42
Ø 3UT
♦
3
11
-660
-660
-9,0
9,0
9,0
5,0
95,0