+
Turnering #32
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Daniel Brandgaard (Rødovre Bridgeklub) - Silas Weber Iversen (Hjerter Dame, Birkerød)
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
V 3♠
♦
Q
10
-170
-170
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
0,0
50,0
2
S 4♠
♥
K
9
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
3
NS
Bettina Kalkerup - Mikael Velschow-Rasmussen
V 6
♥
♦
4
11
100
100
9,0
9,0
-9,0
95,0
5,0
9,0
72,5
4
M
M
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5
NS
Ketty Jepsen - Anne Abraham
V 3♣
♥
7
9
-110
-110
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
0,0
50,0
6
N 4♠ D
♥
8
7
-500
-500
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
7
ØV
Ole Christensen - Peter Basse
S 2UT
♥
3
7
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
35,0
65,0
-3,0
42,5
8
Ø 4
♥
♠5
9
50
50
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
9
NS
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
S 2UT
♦
2
8
120
120
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
-7,0
32,5
10
N 3♠
♣2
8
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
11
ØV
Lotte Grønning - Kasper Iversen
S 4
♥
♠5
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4,0
60,0
12
V 4
♥
♥
T
10
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
13
ØV
Jon Brodersen - Paul Erik Brodersen
N 3UT
♠2
10
630
630
3,0
-3,0
-3,0
65,0
35,0
-12,0
20,0
14
S 4♣
♠3
9
-50
-50
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
15
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
V 4
♥
♠7
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
0,0
50,0
16
Ø 5♠ D
♥
A
10
200
200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
17
NS
Hanne Junker - Ruth Andersen
Ø 4♠
♥
K
9
50
50
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
5,0
62,5
18
V 2♠
♠6
7
50
50
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
19
NS
Tassos Drassas - Poul Have Nielsen
V 2
♥
♦
K
8
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9,0
72,5
20
S 6UT
♠4
13
1470
1470
9,0
9,0
-9,0
95,0
5,0
21
ØV
Christian Patric Vaqué - Leif Hansen
N 2UT
♠2
8
120
120
-3,0
3,0
3,0
35,0
65,0
-7,0
32,5
22
S 6
♥
♥
2
12
980
980
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
23
NS
Oliver Rosager - Christian Lahrmann
Ø 1UT
♥
T
7
-90
-90
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
-18,0
5,0
24
Ø 4
♥
D
♣2
10
-590
-590
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
25
ØV
Lars Erik Ottershagen - Espen Østli
Ø 3UT
♣K
6
300
300
7,0
-7,0
-7,0
85,0
15,0
0,0
50,0
26
S 2♣
♠2
9
110
110
-7,0
7,0
7,0
15,0
85,0
27
ØV
Kit Koefoed - Birgitte Damtoft Bjergø
V 6
♥
♥
T
9
150
150
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
-3,0
42,5
28
Ø 3UT
♠3
12
-490
-490
-7,0
7,0
7,0
15,0
85,0
29
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
S 4
♥
♦
4
10
620
620
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
12,0
80,0
30
N 4♠ D
♥
2
7
-500
-500
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
31
NS
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
Ø 3UT
♦
4
7
100
100
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
1,0
52,5
32
N 5
♦
♣J
9
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
33
NS
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
S 4
♦
♥
2
9
-50
-50
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
6,0
65,0
34
N 3UT
♥
Q
11
660
660
9,0
9,0
-9,0
95,0
5,0
35
ØV
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
N 4♠
♥
Q
12
480
480
2,0
-2,0
-2,0
60,0
40,0
-12,0
20,0
36
Ø 2UT
♥
T
5
300
300
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
37
NS
Lars Underbjerg - Tonni Mathiasen
N 3UT
♥
J
10
630
630
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
0,0
50,0
38
S 3
♦
♠A
9
110
110
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
39
ØV
John Møller Jepsen - Bjarne Juul Nissen
S 3UT
♥
3
11
660
660
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
-13,0
17,5
40
N 2♠
♦
A
10
170
170
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
41
ØV
Søren Caspersen - Mette Veel Christensen
Ø 4
♥
♣Q
12
-680
-680
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
1,0
52,5
42
Ø 3UT
♠2
10
-630
-630
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0