+
Turnering #32
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Bettina Kalkerup (Blakset-Klubberne) - Mikael Velschow-Rasmussen (Studenterforeningens BC )
Sølv 1, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jon Brodersen - Paul Erik Brodersen
V 4♠
♣3
10
-420
-420
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
-4,0
40,0
2
S 1UT
♥
8
8
120
120
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
3
ØV
Daniel Brandgaard - Silas Weber Iversen
V 6
♥
♦
4
11
100
100
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
-9,0
27,5
4
M
M
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5
ØV
Hanne Junker - Ruth Andersen
V 2♣
♥
7
8
-90
-90
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
-9,0
27,5
6
V 6♣
♦
7
11
100
100
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
7
NS
Tassos Drassas - Poul Have Nielsen
S 3♣
♣7
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
-9,6
26,0
8
Ø 4
♥
♣2
11
-450
-450
-6,6
-6,6
6,4
17,0
82,0
9
NS
Christian Patric Vaqué - Leif Hansen
Ø 2♣ D
♥
6
5
800
800
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
11,0
77,5
10
N 2♠
♦
A
8
110
110
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
11
ØV
Oliver Rosager - Christian Lahrmann
S 4
♥
♠2
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4,0
60,0
12
V 4
♥
♠5
10
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
13
NS
Lars Erik Ottershagen - Espen Østli
S 3UT
♣2
11
660
660
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
12,0
80,0
14
N 4♠ D
♣K
9
-100
-100
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
15
ØV
Kit Koefoed - Birgitte Damtoft Bjergø
V 4
♥
♣4
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
8,0
70,0
16
Ø 4♠
♣J
11
-650
-650
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
17
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
Ø 4♠
♥
K
10
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
14,0
85,0
18
Ø 2♠
♣6
8
-110
-110
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
19
NS
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
V 2♠
♦
K
7
100
100
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
6,0
65,0
20
N 3UT
♠6
13
720
720
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
21
NS
Svein Otto Åsmann - Morten Hermansen
N 3UT
♠2
9
600
600
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
2,0
55,0
22
N 4
♥
♥
3
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
23
NS
Jacob Buss - Lene Schmidt Müller
N 1♠
♥
A
7
80
80
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
-6,0
35,0
24
S 4♠
♦
T
9
-50
-50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
25
ØV
Lars Underbjerg - Tonni Mathiasen
Ø 3UT
♣K
11
-660
-660
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
4,0
60,0
26
S 3♣
♣4
10
130
130
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
27
NS
John Møller Jepsen - Bjarne Juul Nissen
N 2♠ D
♥
9
5
-500
-500
-10,0
-10,0
10,0
0,0
100,0
0,0
50,0
28
V 3♣
♠5
11
-150
-150
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
29
ØV
Søren Caspersen - Mette Veel Christensen
N 3UT
♦
7
10
630
630
3,0
-3,0
-3,0
65,0
35,0
-6,0
35,0
30
V 3
♥
♠T
9
-140
-140
3,0
-3,0
-3,0
65,0
35,0
31
ØV
Tove Gullstein Jahr - Terje Jørgensen
Ø 3UT
♦
3
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
52,5
32
N 3UT
♣J
9
400
400
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
33
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
Ø 2
♥
♣2
7
50
50
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
3,0
57,5
34
N 4
♦
♥
Q
11
150
150
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
35
NS
Ketty Jepsen - Anne Abraham
N 4♠
♥
Q
13
510
510
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
9,0
72,5
36
N 2♠
♣9
8
110
110
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
37
NS
Ole Christensen - Peter Basse
N 3UT
♥
J
10
630
630
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
13,0
82,5
38
N 3♠ D
♦
Q
9
530
530
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
39
ØV
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
S 3UT
♥
3
11
660
660
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
4,0
60,0
40
Ø 3
♥
♠A
8
50
50
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
41
NS
Lotte Grønning - Kasper Iversen
Ø 4
♥
♣Q
10
-620
-620
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
6,0
65,0
42
Ø 3UT
♠5
10
-630
-630
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0