+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 27: Pia Nielsen Jensen (Turneringsklubben Midtsjælland) - Michael Hvass Miller (Ballerup Bridge Club)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Irena Hansen - Adam Czerwinski
N 2UT
♣J
8
120
120
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
-48,0
26,0
2
N 4
♥
♠8
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Lilli-Ann Nielsen - Carsten Lysdahl
V 3UT
♥
5
13
-720
-720
-8,0
8,0
8,0
42,0
58,0
37,0
68,5
4
V 4♠
♣T
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
V 4
♥
♠A
9
50
50
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
-10,0
45,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
7
ØV
Marianne Durck - John Andersen
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
36,0
68,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 4
♥
♠T
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-51,0
24,5
10
N 3UT
♣7
9
600
600
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
11
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-48,0
26,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
13
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
N 6UT
♣J
11
-100
-100
-43,0
-43,0
43,0
7,0
93,0
-20,0
40,0
14
Ø 4
♥
D
♣Q
9
100
100
23,0
23,0
-23,0
73,0
27,0
15
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
S 6
♦
♠A
12
1370
1370
38,8
38,8
-38,8
88,8
11,2
-0,2
49,9
16
Ø 4♠
♣K
11
-650
-650
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
17
ØV
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
S 3UT
♣3
10
430
430
-2,0
2,0
2,0
48,0
52,0
-1,0
49,5
18
N 4♠
♦
K
9
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
19
ØV
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
N 4
♥
♣5
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-70,0
15,0
20
S 4
♥
♣T
12
680
680
43,0
-43,0
-43,0
93,0
7,0
21
ØV
Line Eyde - Peter B Hansen
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
23,0
61,5
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Lise Blågestad - Mads Eyde
S 3♠ D
♥
A
7
-500
-500
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
63,0
81,5
24
Ø 4♠
♥
2
11
-450
-450
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
25
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
29,5
64,8
26
V 4
♥
♠Q
11
-650
-650
-26,5
26,5
26,5
23,5
76,5
27
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
S 2UT
♦
6
8
120
120
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
-14,0
43,0
28
V 5
♥
D
♠5
10
100
100
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
29
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
N 4♠
♦
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-31,0
34,5
30
V 3UT
♠8
6
150
150
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0