+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 24: Annette Frydenlund Rosthøj (Young Sharks) - Henrik Frydenlund Rosthøj (One-eyed Jacks)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Marianne Durck - John Andersen
N 4♠
♣J
10
420
420
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
-72,0
14,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
V 5♠
♥
3
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
-18,0
41,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 5
♥
D
♠A
9
300
300
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
-1,0
49,5
6
Ø 3
♦
♣5
10
-130
-130
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
7
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-3,0
48,5
8
N 4
♦
♥
7
9
-50
-50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
9
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 4
♥
♠T
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-58,0
21,0
10
V 3
♦
D
♥
K
7
500
500
-25,0
-25,0
25,0
25,0
75,0
11
ØV
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
Ø 2
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
18,0
59,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
13
ØV
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
N 6UT
♣J
11
-100
-100
-43,0
43,0
43,0
7,0
93,0
20,0
60,0
14
Ø 4
♥
D
♣Q
9
100
100
23,0
-23,0
-23,0
73,0
27,0
15
ØV
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
S 5
♦
♥
Q
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
-9,8
45,1
16
Ø 2♠
♣A
10
-170
-170
18,0
-18,0
-18,0
68,0
32,0
17
ØV
Eva Ricard - Karsten Vinther
N 5♣
♣2
11
400
400
-14,0
14,0
14,0
36,0
64,0
27,0
63,5
18
V 4
♦
♠K
10
-130
-130
-13,0
13,0
13,0
37,0
63,0
19
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
Ø 4♠
♥
9
9
100
100
-12,0
12,0
12,0
38,0
62,0
-20,0
40,0
20
N 3UT
♦
5
11
660
660
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
21
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
V 3UT
♣K
10
-430
-430
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
-4,0
48,0
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
-58,0
21,0
24
Ø 5♠
♥
2
10
50
50
47,0
-47,0
-47,0
97,0
3,0
25
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
N 4♠
♦
T
12
480
480
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
-31,8
34,1
26
V 4
♥
♦
7
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
39,8
60,2
27
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
S 2UT
♦
3
9
150
150
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-37,0
31,5
28
V 5
♥
D
♠5
10
100
100
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
29
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
N 4♠
♣6
11
650
650
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
-72,0
14,0
30
S 1UT
♥
A
8
120
120
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0