+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 88: Grethe Andersen (Skælskør og Omegns Bridgeklub) - Jørgen Nielsen (Vestlolland Bridgecenter)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
V 2♠
♦
9
9
-140
-140
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-8,0
46,0
2
N 2
♦
♠8
8
90
90
25,0
25,0
-25,0
75,0
25,0
3
NS
Nell Rindahl - Niels Lund
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
-51,0
24,5
4
Ø 3
♥
♠A
10
-170
-170
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
5
ØV
Tine Lind - Mogens Müller
V 4
♦
♣7
8
100
100
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
-58,0
21,0
6
V 4
♥
♠8
9
100
100
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
7
ØV
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
N 3UT
♦
6
11
660
660
39,0
-39,0
-39,0
89,0
11,0
8,0
54,0
8
Ø 2UT
♠2
9
-150
-150
-47,0
47,0
47,0
3,0
97,0
9
ØV
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
V 3UT
♠2
8
100
100
44,0
-44,0
-44,0
94,0
6,0
-40,0
30,0
10
N 1
♥
♠A
7
80
80
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
11
ØV
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 2
♥
♣4
8
110
110
2,0
-2,0
-2,0
52,0
48,0
19,0
59,5
12
Ø 2UT
♥
6
7
50
50
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
13
NS
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
V 2♠
♦
A
8
-110
-110
-24,0
-24,0
24,0
26,0
74,0
-61,0
19,5
14
Ø 6♠
♦
Q
12
-980
-980
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
15
ØV
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
Ø 3UT
♥
8
6
150
150
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
-45,0
27,5
16
Ø 3UT
♥
3
10
-630
-630
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
17
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
S 1UT
♥
5
7
90
90
28,0
-28,0
-28,0
78,0
22,0
-10,7
44,7
18
Ø 3♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
17,3
17,3
32,7
67,3
19
NS
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 3UT
♣J
10
430
430
14,3
14,3
-14,3
64,3
35,7
35,3
67,6
20
Ø 2♠
♥
6
4
400
400
21,0
21,0
-21,0
71,0
29,0
21
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
Ø 3UT
♥
6
10
-430
-430
-45,0
-45,0
45,0
5,0
95,0
-89,0
5,5
22
Ø 3♠
♣5
9
-140
-140
-44,0
-44,0
44,0
6,0
94,0
23
ØV
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
N 4
♥
♦
9
9
-100
-100
-45,0
45,0
45,0
5,0
95,0
62,0
81,0
24
N 5
♥
♦
T
10
-50
-50
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
25
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
N 3UT
♠4
9
400
400
-5,0
5,0
5,0
45,0
55,0
27,0
63,5
26
Ø 2
♥
♣3
8
-110
-110
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
27
NS
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 3
♥
♠T
8
-50
-50
-14,0
-14,0
14,0
36,0
64,0
-40,0
30,0
28
S 4♣
♦
J
12
170
170
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
29
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
Ø 3
♥
♣A
9
-140
-140
9,2
9,2
-9,2
59,2
40,8
-37,8
31,1
30
Ø 5♣
♥
Q
11
-400
-400
-47,0
-47,0
47,0
3,0
97,0