+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 48: Janne Bøgh (Vestlolland Bridgecenter) - Jesper Seidelin Bøgh (Vestlolland Bridgecenter)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
V 1UT
♣2
8
-120
-120
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
1,0
50,5
2
V 2
♥
♠A
7
50
50
16,0
-16,0
-16,0
66,0
34,0
3
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
V 2
♥
♣T
6
200
200
33,0
-33,0
-33,0
83,0
17,0
-51,0
24,5
4
S 2♠
♥
6
9
140
140
18,0
-18,0
-18,0
68,0
32,0
5
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 3♣
♠K
9
110
110
37,0
-37,0
-37,0
87,0
13,0
6,0
53,0
6
V 3
♥
♠8
10
-170
-170
-43,0
43,0
43,0
7,0
93,0
7
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 3UT
♠6
10
630
630
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
1,0
50,5
8
S 3
♦
♥
A
8
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
9
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 2
♥
♣A
6
-100
-100
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-75,0
12,5
10
V 2
♥
D
♠J
5
800
800
48,0
-48,0
-48,0
98,0
2,0
11
ØV
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Ø 2
♦
D
♥
7
6
300
300
50,0
-50,0
-50,0
100,0
0,0
0,0
50,0
12
Ø 2UT
♠6
9
-150
-150
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
13
ØV
Irena Hansen - Adam Czerwinski
S 1UT
♠T
7
90
90
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0
15,0
57,5
14
Ø 6UT
♦
Q
12
-990
-990
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
15
ØV
Lilli-Ann Nielsen - Carsten Lysdahl
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-110
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
-64,0
18,0
16
Ø 1UT
♥
3
9
-150
-150
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
17
ØV
Birthe Molbæk Hansen (S) - Villy Christensen
Ø 1UT
♣7
6
50
50
7,0
-7,0
-7,0
57,0
43,0
10,3
55,2
18
Ø 3♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
17,3
17,3
32,7
67,3
19
ØV
Marianne Durck - John Andersen
N 3UT
♣2
10
430
430
14,3
-14,3
-14,3
64,3
35,7
8,7
54,4
20
S 2
♥
♦
Q
9
140
140
-23,0
23,0
23,0
27,0
73,0
21
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
Ø 3UT
♦
2
8
50
50
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
18,0
59,0
22
N 4
♥
♠9
11
450
450
-8,0
-8,0
8,0
42,0
58,0
23
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
S 1UT
♠7
9
150
150
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
25,0
62,5
24
N 5
♥
♠Q
10
-50
-50
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
25
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 3UT
♠Q
9
400
400
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
-45,0
27,5
26
N 2♠
♥
4
6
-200
-200
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
27
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
N 4
♥
♦
K
8
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
-68,0
16,0
28
S 3♣
♦
J
12
170
170
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
29
ØV
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
Ø 4
♥
♣A
10
-620
-620
-45,9
45,9
45,9
4,1
95,9
92,9
96,5
30
Ø 5♣
♥
Q
11
-400
-400
-47,0
47,0
47,0
3,0
97,0