+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 28: Kathrine Borregaard (Bridgeklubben Nord) - Tonni Kjær (Bridgeklubben Nord)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
Ø 3♣
♦
3
8
50
50
19,0
-19,0
-19,0
69,0
31,0
14,0
57,0
2
Ø 1UT
♠2
9
-150
-150
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
3
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
22,0
61,0
4
N 2
♦
♦
2
8
90
90
-13,0
13,0
13,0
37,0
63,0
5
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
S 3♣
♦
A
10
130
130
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
0,0
50,0
6
N 4♠ D
♥
Q
8
-300
-300
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
7
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
N 3UT
♠T
9
600
600
-25,0
25,0
25,0
25,0
75,0
12,0
56,0
8
Ø 3
♥
♥
9
8
50
50
13,0
-13,0
-13,0
63,0
37,0
9
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
Ø 4
♦
♠4
10
-130
-130
-24,0
24,0
24,0
26,0
74,0
21,0
60,5
10
N 1
♥
♠A
8
110
110
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
11
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
S 3
♥
♦
4
10
170
170
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
-84,8
7,6
12
Ø 2UT
♣6
5
150
150
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
13
ØV
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
N 2
♦
♦
3
7
-100
-100
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
-18,0
41,0
14
Ø 4♠
♦
J
12
-480
-480
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
15
ØV
Helle Rasmussen - Jan Pedersen
Ø 3UT
♠4
8
50
50
34,0
-34,0
-34,0
84,0
16,0
-76,0
12,0
16
S 2
♥
D
♦
J
7
-100
-100
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
17
ØV
Fie Fischer - Erik Vase
N 1UT
♣A
8
120
120
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
-24,7
37,7
18
Ø 2♠
♦
9
9
-140
-140
-17,3
17,3
17,3
32,7
67,3
19
ØV
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
N 4♠
♦
6
9
-50
-50
-42,8
42,8
42,8
7,2
92,8
-1,2
49,4
20
S 3UT
♦
3
11
660
660
44,0
-44,0
-44,0
94,0
6,0
21
ØV
Betty Holm - Ole Elmegaard Mortensen
Ø 3UT
♦
2
8
50
50
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
18,0
59,0
22
Ø 3♠
♣5
9
-140
-140
-44,0
44,0
44,0
6,0
94,0
23
ØV
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
S 2♠
♦
K
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
41,0
70,5
24
V 4♠ D
♦
K
10
-590
-590
-47,0
47,0
47,0
3,0
97,0
25
ØV
Jeanet Normann - Torben Agersnap
S 6
♦
♠Q
11
-50
-50
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
80,0
90,0
26
V 2♣
♦
T
10
-130
-130
-34,0
34,0
34,0
16,0
84,0
27
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
S 2UT
♠T
7
-50
-50
-14,0
14,0
14,0
36,0
64,0
56,0
78,0
28
S 3UT
♥
4
8
-100
-100
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
29
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 3♠
♥
Q
8
-100
-100
31,6
-31,6
-31,6
81,6
18,4
-66,6
16,7
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
-35,0
-35,0
85,0
15,0