+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 19: Irena Hansen (Sakskøbing Bridgeklub) - Adam Czerwinski (Sakskøbing Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
V 2UT
♣6
9
-150
-150
-43,0
-43,0
43,0
7,0
93,0
-93,0
3,5
2
S 4♠ D
♥
3
6
-1100
-1100
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
3
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
Ø 4♣
♠J
9
100
100
23,0
23,0
-23,0
73,0
27,0
53,0
76,5
4
S 2♠
♥
6
10
170
170
30,0
30,0
-30,0
80,0
20,0
5
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
Ø 3♠
♣A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
1,0
50,5
6
V 4
♥
♣T
9
100
100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
7
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 3UT
♥
4
9
600
600
-25,0
-25,0
25,0
25,0
75,0
-61,0
19,5
8
V 2
♥
♠9
9
-140
-140
-36,0
-36,0
36,0
14,0
86,0
9
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
Ø 1♣
♠9
9
-110
-110
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
-4,0
48,0
10
N 3♣
♦
9
8
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
11
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
S 2
♥
♦
7
8
110
110
2,0
2,0
-2,0
52,0
48,0
17,0
58,5
12
Ø 2UT
♥
6
6
100
100
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
13
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
S 1UT
♠T
7
90
90
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
-15,0
42,5
14
Ø 6UT
♦
Q
12
-990
-990
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
15
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 3
♦
♥
T
11
-150
-150
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-36,0
32,0
16
Ø 3UT
♠8
11
-660
-660
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
17
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 2♣
♣A
8
90
90
28,0
28,0
-28,0
78,0
22,0
10,7
55,3
18
Ø 3♠
♦
8
9
-140
-140
-17,3
-17,3
17,3
32,7
67,3
19
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 4♠
♦
6
10
420
420
-18,4
-18,4
18,4
31,6
68,4
-41,4
29,3
20
N 2
♥
♣J
9
140
140
-23,0
-23,0
23,0
27,0
73,0
21
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
Ø 3♣
♣7
10
-130
-130
-2,0
-2,0
2,0
48,0
52,0
-18,0
41,0
22
N 4
♥
♠6
10
420
420
-16,0
-16,0
16,0
34,0
66,0
23
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
N 2
♥
♦
9
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15,0
57,5
24
Ø 4♠ D
♦
K
9
100
100
9,0
9,0
-9,0
59,0
41,0
25
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
S 3
♦
♠Q
11
150
150
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
-3,0
48,5
26
N 2♠
♥
6
8
110
110
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
27
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
N 3UT
♥
K
9
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
16,0
58,0
28
N 3♣
♥
K
12
170
170
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
29
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
S 2
♦
D
♠2
8
180
180
50,0
50,0
-50,0
100,0
0,0
3,0
51,5
30
Ø 5♣
♥
Q
11
-400
-400
-47,0
-47,0
47,0
3,0
97,0