+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 12: Rikke Capion Justesen (Rødovre Bridgeklub) - Michael Justesen (Rødovre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 3UT
♦
9
8
50
50
19,0
19,0
-19,0
69,0
31,0
-3,0
48,5
2
Ø 1UT
♠4
8
-120
-120
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
3
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
Ø 3♣
♠J
9
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
-48,0
26,0
4
Ø 2
♥
♠A
9
-140
-140
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
5
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 3♣
♦
A
10
130
130
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
73,0
86,5
6
V 4
♥
♠4
9
100
100
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
7
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 3UT
♠8
10
630
630
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
-16,0
42,0
8
V 2
♥
♠5
8
-110
-110
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
9
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
Ø 1♣
♣Q
10
-130
-130
-24,0
-24,0
24,0
26,0
74,0
6,0
53,0
10
S 2
♦
♠3
11
150
150
30,0
30,0
-30,0
80,0
20,0
11
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
S 2♠
♦
4
10
170
170
42,8
42,8
-42,8
92,8
7,2
57,8
78,9
12
Ø 2UT
♥
6
6
100
100
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
13
NS
Lissy Kristiansen - Niels Bræmer
V 2♠
♦
A
8
-110
-110
-24,0
-24,0
24,0
26,0
74,0
-18,0
41,0
14
Ø 4♠
♦
Q
12
-480
-480
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
V 2
♦
♥
3
11
-150
-150
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-6,0
47,0
16
Ø 3UT
♥
7
10
-630
-630
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
17
NS
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
Ø 1UT
♦
2
7
-90
-90
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
-26,0
37,0
18
S 4♣
♠Q
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
NS
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
N 4♠
♦
6
9
-50
-50
-42,8
-42,8
42,8
7,2
92,8
1,2
50,6
20
S 3UT
♦
3
11
660
660
44,0
44,0
-44,0
94,0
6,0
21
NS
Lise Mikkelsen - Flemming Bybjerg
V 2♠
♦
Q
9
-140
-140
-11,0
-11,0
11,0
39,0
61,0
-19,0
40,5
22
N 4
♥
♠8
11
450
450
-8,0
-8,0
8,0
42,0
58,0
23
NS
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
N 2
♥
♦
9
9
140
140
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
15,0
57,5
24
V 5♠ D
♦
A
10
100
100
9,0
9,0
-9,0
59,0
41,0
25
NS
Eva Ricard - Karsten Vinther
N 3UT
♠3
9
400
400
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
12,0
56,0
26
V 2
♥
♦
T
7
100
100
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0
27
NS
Line Eyde - Peter B Hansen
S 3UT
♦
J
7
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
4,0
52,0
28
N 6♣
♥
A
12
1370
1370
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
29
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
Ø 3
♥
♣K
10
-170
-170
-26,5
-26,5
26,5
23,5
76,5
8,5
54,2
30
Ø 3UT
♠K
7
100
100
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0