+
Turnering #179
Seniorhold 2023 kval Øst, A-række - HVID
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Turneringsoversigt
Multihold stilling efter 6. sektion - 6. runde
Seniorhold 2023 kval Øst, A-række - HVID
Holdturnering
Dato: 04-11-2023
Tid: kl. 18:00 - kl. 20:00
Team
Spillere
6-1
Runde
Total
Plac.
1 Klaus Adamsen
Søren Christiansen
-
Jan Sejr Nicolajsen
5,84
5,84
12,07 (4)
6
Dorthe Schaltz
-
Peter Schaltz
12,73
12,73
11,21 (4)
12
Klaus Adamsen
-
Dennis Koch-Palmund
---
14,31 (4)
1
2 Henrik Kruse Petersen
Stig Werdelin
-
Sigurd Lauge Pedersen
17,13
17,13
13,92 (6)
2
Henrik Kruse Petersen
-
Geert Max Jørgensen
7,90
7,90
12,28 (6)
4
3 Flemming Bøgh-Sørensen
Torsten Bernes
-
Peter Basse
13,89
13,89
12,64 (6)
3
Flemming Bøgh-Sørensen
-
Peter Teisen
8,21
8,21
11,02 (6)
14
4 Bjarke Friis
Thomas Berg
-
Flemming Dahl
9,61
9,61
11,85 (6)
8
Bjarke Friis
-
Henrik Norman Hansen
9,47
9,47
11,26 (6)
10
5 Henrik Parl
Lars Frost Mathiesen
-
Niels Erik Petersen
11,99
11,99
12,15 (2)
Peter Westrup
-
Carsten Raasteen
9,45
9,45
10,96 (6)
15
Niels Erik Petersen
-
Henrik Parl
---
11,35 (2)
Lars Frost Mathiesen
-
Henrik Parl
---
15,58 (2)
6 Jan Jørgensen
Peter Rahbek Kraunsøe
-
Søren Kraunsøe
10,95
10,95
11,13 (6)
13
Jan Jørgensen
-
Birgitte Holm
12,73
12,73
11,47 (6)
9
7 Helge Hesselberg
Michael Rübner-Petersen
-
Helge Hesselberg
9,21
9,21
9,45 (6)
21
Allan Koch
-
Jakob Bjerrum
16,59
16,59
11,86 (6)
7
8 Torsdagsklubben Præstø
Johnny Thylin
-
Peter Gallmayer
10,41
10,41
9,78 (6)
17
Anne Merete Hedegaard
-
Bente Christensen
11,94
11,94
12,12 (6)
5
9 Kate Reiter
Kate Reiter
-
Frank Paaskesen
6,11
6,11
10,21 (6)
16
Johan Bayer
-
Steffen Yding
11,79
11,79
9,46 (6)
20
10 Torben Sværke
Allan Christiansen
-
Peter Krogh
10,39
10,39
8,86 (6)
23
Torben Sværke
-
Henrik Rübner-Petersen
10,53
10,53
8,24 (6)
25
11 Greve Strands Bridgeklub
Henning Druedal
-
Per Møgelhøj
14,16
14,16
11,54 (2)
Ejgil Sjøgaard
-
Kurt Bentzen
7,27
7,27
6,59 (6)
31
Eigil Hansen
-
Henning Druedal
---
11,24 (4)
11
12 Steen Bindslev
Steen Bindslev
-
Finn Jensen
2,87
2,87
9,66 (6)
18
Bjørn Hafstrøm
-
Ib Larsen
12,10
12,10
8,87 (6)
22
13 Mogens Müller
Tine Lind
-
Mogens Müller
10,79
10,79
7,22 (6)
27
Henning Pedersen
-
Jens Meyer
3,41
3,41
7,00 (6)
28
14 Ivan Abel
Ivan Abel
-
Marit Abel
9,59
9,59
8,32 (6)
24
Lars Møller Olsen
-
Charlotte Frendved
8,06
8,06
6,70 (6)
30
15 Ole Kofoed
Ole Kofoed
-
Helle W. Thrane
8,01
8,01
7,30 (6)
26
Peter Molander
-
Torben Lauritzen
10,55
10,55
9,64 (6)
19
16 Ulla Tradsborg
Karin Ellinor Holm
-
Bo Ulrik Munch
9,05
9,05
6,99 (6)
29
Ulla Tradsborg
-
Henrik Kristensen
7,27
7,27
5,83 (6)
32