+
Turnering #51
Indledende hold, A-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
1.2
Sektion 2
2.1
2.2
Sektion 3
3.1
3.2
Multihold Bordresultater for 3. sektion - 3. runde
Indledende hold, A-rækken
Holdturnering
Dato: 29-09-2020
Tid: kl. 18:45 - kl. 22:45
1
Nord
/
-
♠
KBT65
♥
64
♦
9743
♣
E7
♠
84
♥
EKBT73
♦
B2
♣
KDT
♠
E73
♥
D85
♦
K5
♣
B9854
♠
D92
♥
92
♦
EDT86
♣
632
Datum: 0
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
(Spillet er fravalgt)
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
(Spillet er fravalgt)
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
(Spillet er fravalgt)
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
(Spillet er fravalgt)
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
(Spillet er fravalgt)
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
(Spillet er fravalgt)
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
(Spillet er fravalgt)
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
(Spillet er fravalgt)
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
(Spillet er fravalgt)
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
(Spillet er fravalgt)
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
(Spillet er fravalgt)
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
(Spillet er fravalgt)
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
(Spillet er fravalgt)
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
(Spillet er fravalgt)
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
(Spillet er fravalgt)
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
(Spillet er fravalgt)
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
(Spillet er fravalgt)
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
(Spillet er fravalgt)
2
Øst
/
NS
♠
B8
♥
DT85
♦
K954
♣
KD9
♠
E753
♥
9764
♦
EBT8
♣
6
♠
DT962
♥
EB2
♦
762
♣
E3
♠
K4
♥
K3
♦
D3
♣
BT87542
Datum: -114
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
Ø 3♠
♣T
10
-170
-2
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
P
0
3
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 4♠
♣J
10
-420
-7
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
Ø 3♠
♣J
9
-140
-1
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 4♠
♣J
10
-420
-7
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 3♠
♣2
10
-170
-2
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 3♠
♣J
9
-140
-1
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
P
0
3
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
S 4♣
♠A
9
-100
0
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
P
0
3
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 3♠
♣J
8
50
4
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 3♣
♠A
9
110
6
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 3♠
♦
Q
8
50
4
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
P
0
3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 3♠
♣J
9
-140
-1
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
P
0
3
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 4♠
♣J
10
-420
-7
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 3♠
♣J
9
-140
-1
3
Syd
/
ØV
♠
D3
♥
B862
♦
KD97
♣
B74
♠
EB2
♥
KD973
♦
4
♣
ET92
♠
54
♥
E54
♦
EBT653
♣
KD
♠
KT9876
♥
T
♦
82
♣
8653
Datum: -561
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
(Spillet er fravalgt)
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
V 3UT
♣7
11
-660
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
S 2♠
♥
K
6
-100
10
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 4♠
♦
K
10
-620
-2
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
V 3
♥
♠Q
10
-170
9
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 4
♥
♣4
13
-710
-4
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
S 4♠
♦
4
5
-250
7
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
V 3UT
♣7
10
-630
-2
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
(Spillet er fravalgt)
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 4
♥
♦
K
12
-680
-3
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
V 4
♥
♠Q
11
-650
-3
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 4
♥
♠3
10
-620
-2
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 3UT
♠T
10
-630
-2
4
Vest
/
Alle
♠
E876
♥
9876
♦
8532
♣
3
♠
93
♥
B4
♦
B64
♣
ET9754
♠
KDT54
♥
K3
♦
KD9
♣
KD6
♠
B2
♥
EDT52
♦
ET7
♣
B82
Datum: 78
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
V 3UT
♥
8
6
300
6
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
Ø 2♠
♦
7
9
-140
-6
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 4♠
♣8
9
100
1
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
S 3
♥
♠9
8
-100
-5
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 3♠
♣8
7
200
3
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 3
♥
♣A
10
170
3
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 3UT
♥
9
6
300
6
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 3UT
♥
5
7
200
3
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
V 4♣
♠A
11
-150
-6
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
S 3
♥
♠9
8
-100
-5
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 3
♥
♠4
9
140
2
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 4♠
♦
T
8
200
3
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 2
♦
♠K
9
110
1
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3♠
♣8
7
200
3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 2♠
♦
7
8
-110
-5
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Ø 2♠
♣8
8
-110
-5
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 3
♥
♠9
8
-100
-5
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 4♠
♣8
7
300
6
5
Nord
/
NS
♠
♥
KB76
♦
KD765
♣
EDT4
♠
D9652
♥
T42
♦
BT9
♣
75
♠
EB7
♥
E5
♦
E82
♣
B9863
♠
KT843
♥
D983
♦
43
♣
K2
Datum: 372
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
S 4
♥
♣5
8
-200
-11
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
V 4
♦
D
♥
6
4
1400
14
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
N 2UT
♣6
8
120
-6
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
N 4
♥
♥
A
10
620
6
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 4
♥
♣9
11
650
7
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 4
♥
♠A
10
620
6
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 2♣ D
♦
4
5
500
4
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♣6
8
-100
-10
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
N 4
♥
♣6
9
-100
-10
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
N 3UT
♥
A
9
600
6
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 3UT
♣6
9
600
6
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 4
♥
♣9
11
650
7
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 4
♥
♣7
10
620
6
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 2UT
♣8
10
180
-5
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
N 3
♦
♥
A
9
110
-6
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
N 2UT
♣3
7
-100
-10
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 4
♥
♦
J
10
620
6
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 4
♥
♠7
9
-100
-10
6
Øst
/
ØV
♠
BT7
♥
ET2
♦
8532
♣
E32
♠
ED82
♥
K64
♦
EK974
♣
T
♠
43
♥
DB753
♦
T
♣
KD976
♠
K965
♥
98
♦
DB6
♣
B854
Datum: -343
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
Ø 4
♥
♦
J
11
-650
-7
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
Ø 2UT
♥
9
9
-150
5
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 4
♥
♥
9
11
-650
-7
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
Ø 2
♥
♥
8
11
-200
4
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 3UT
♠J
10
-630
-7
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 1UT
♣4
10
-180
4
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 4
♥
♦
Q
11
-650
-7
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 2
♦
♠J
8
-90
6
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
Ø 6
♥
♦
Q
10
200
11
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
Ø 4
♥
♣4
11
-650
-7
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
V 2
♦
♥
2
9
-110
6
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 2UT
♥
8
10
-180
4
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 4
♥
♣4
10
-620
-7
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3
♥
♣4
11
-200
4
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 2
♥
♠5
11
-200
4
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Ø 4
♥
♣4
11
-650
-7
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 3UT
♣2
11
-660
-8
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 3
♦
♦
2
8
100
10
7
Syd
/
Alle
♠
T86
♥
E3
♦
K982
♣
KB62
♠
ED2
♥
T6
♦
76543
♣
D93
♠
KB73
♥
B875
♦
EDB
♣
T8
♠
954
♥
KD942
♦
T
♣
E754
Datum: 66
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
Ø 2
♦
♥
Q
8
-90
-4
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
N 1UT
♠3
7
90
1
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
V 2♠
♥
A
7
100
1
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
N 2♣
♥
8
9
110
1
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 1UT
♠3
7
90
1
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 3♣
♦
A
9
110
1
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 3♣
♦
A
9
110
1
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 1UT
♠T
6
100
1
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
S 2
♥
♦
4
8
110
1
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
S 3♣
♦
7
9
110
1
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 1♠
♦
T
7
-80
-4
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3♣
♦
A
9
110
1
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 1
♦
♥
A
8
-90
-4
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 1UT
♠8
5
200
4
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
S 1
♥
♣9
8
110
1
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
S 1
♥
♣3
8
110
1
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 2♣
♠2
7
-100
-5
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 2♣
♥
8
8
90
1
8
Vest
/
-
♠
ET84
♥
D8
♦
E875
♣
EKT
♠
B62
♥
973
♦
KDT96
♣
B5
♠
D973
♥
B54
♦
B3
♣
9743
♠
K5
♥
EKT62
♦
42
♣
D862
Datum: 487
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
N 3UT
♣7
12
490
0
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
N 3UT
♣9
12
490
0
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
N 3UT
♣3
12
490
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
S 3UT
♦
T
11
460
-1
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 3UT
♠3
12
490
0
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 3UT
♠3
12
490
0
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 3UT
♠3
11
460
-1
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♠3
12
490
0
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
N 3UT
♠3
12
490
0
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
N 3UT
♠3
12
490
0
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 3UT
♣9
12
490
0
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3UT
♠3
12
490
0
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 3UT
♠3
12
490
0
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 3UT
♣6
12
490
0
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
N 3UT
♣5
12
490
0
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
N 3UT
♠3
12
490
0
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 3UT
♣9
12
490
0
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
S 3UT
♥
9
12
490
0
9
Nord
/
ØV
♠
B9653
♥
86
♦
2
♣
DB652
♠
72
♥
EB52
♦
D63
♣
KT74
♠
ED
♥
9743
♦
KBT87
♣
83
♠
KT84
♥
KDT
♦
E954
♣
E9
Datum: 212
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
S 2♠
♠2
10
170
-1
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
N 2♠
♣3
11
200
0
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
N 3♠
♦
J
9
140
-2
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
N 4♠
♦
J
10
420
5
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 2♠
♠3
10
170
-1
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 4♠
♦
J
10
420
5
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 2♠
♠2
10
170
-1
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
S 2♠
♣4
11
200
0
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
S 2♠
♠2
10
170
-1
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
N 3♠
♥
7
11
200
0
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
S 2♠
♣4
10
170
-1
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 2♠
♠7
10
170
-1
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 2♠
♥
2
10
170
-1
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 4♠
♣8
10
420
5
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
S 2♠
♦
6
10
170
-1
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
S 2♠
♠2
10
170
-1
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 2UT
♣4
8
120
-3
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 1♠
♥
9
10
170
-1
10
Øst
/
Alle
♠
7
♥
B9754
♦
DT832
♣
T5
♠
B532
♥
KDT3
♦
B964
♣
B
♠
KD98
♥
♦
E75
♣
EKD964
♠
ET64
♥
E862
♦
K
♣
8732
Datum: -233
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
Ø 6♠ D
♣7
11
200
10
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
V 4♣
♥
2
10
-130
3
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 2♠
♣8
10
-170
2
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
Ø 4♠
♦
K
11
-650
-9
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 3UT
♥
4
11
-660
-10
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 2♠
♦
K
8
-110
3
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 6♠ D
♥
A
11
200
10
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 4♠
♥
J
10
-620
-9
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
Ø 5♠
♦
K
8
300
11
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
Ø 4♠
♦
K
9
100
8
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
P
0
6
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 4♠
♥
A
10
-620
-9
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 2♣
♥
2
10
-130
3
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 4♠
♠4
11
-650
-9
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 3♣
♠4
10
-130
3
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Ø 6♠
♦
K
11
100
8
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 3UT
♦
3
9
-600
-9
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 4♠
♣8
10
-620
-9
11
Syd
/
-
♠
B943
♥
764
♦
T2
♣
K764
♠
EK6
♥
EDB9853
♦
4
♣
T2
♠
875
♥
♦
EKDB763
♣
E98
♠
DT2
♥
KT2
♦
985
♣
DB53
Datum: -571
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
(Spillet er fravalgt)
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
V 4
♥
♣4
10
-420
4
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 6UT
♦
9
12
-990
-9
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
Ø 3UT
♣Q
12
-490
2
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 4
♥
♦
T
11
-450
3
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 3UT
♠2
11
-460
3
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 4
♥
♥
7
12
-480
3
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 5
♦
♣Q
11
-400
5
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
V 4
♥
♠9
11
-450
3
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
(Spillet er fravalgt)
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 6UT
♣Q
12
-990
-9
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 5
♦
♠T
11
-400
5
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 4
♥
♣4
11
-450
3
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 4
♥
♦
T
11
-450
3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 5
♦
♣Q
12
-420
4
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Ø 6
♦
♦
9
12
-920
-8
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 6
♦
♣Q
12
-920
-8
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 4
♥
♠9
11
-450
3
12
Vest
/
NS
♠
854
♥
EB742
♦
83
♣
T62
♠
T73
♥
KDT83
♦
KB
♣
K98
♠
DB9
♥
65
♦
D52
♣
DB543
♠
EK62
♥
9
♦
ET9764
♣
E7
Datum: 106
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
S 2
♦
♥
K
9
110
0
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
N 3♠
♥
5
9
140
1
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
S 2
♦
♥
Q
9
110
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
S 2
♦
♥
K
9
110
0
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 2
♦
♥
K
9
110
0
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 1UT D
♦
4
6
100
0
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 2
♦
♥
K
9
110
0
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 2
♥
♦
3
5
150
1
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
S 3♠
♣9
8
-100
-5
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
V 2
♥
♦
3
6
100
0
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
S 3
♦
♣8
9
110
0
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 2
♥
♦
3
5
150
1
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 3
♦
♥
K
9
110
0
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 2
♥
♦
3
5
150
1
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
S 2
♦
♠7
9
110
0
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
N 2♠
♥
5
8
110
0
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 3
♦
♣8
9
110
0
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
S 2
♦
♥
Q
9
110
0
13
Nord
/
Alle
♠
KB
♥
EKB84
♦
ET
♣
ED64
♠
83
♥
T95
♦
B9643
♣
T52
♠
D9765
♥
D6
♦
KD7
♣
B87
♠
ET42
♥
732
♦
852
♣
K93
Datum: 807
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
S 3UT
♥
T
13
720
-3
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
N 4
♥
♦
7
11
650
-4
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
N 6
♥
♦
Q
12
1430
12
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
N 6
♥
♦
K
12
1430
12
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 4
♥
♠8
12
680
-4
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 7
♥
♦
K
12
-100
-14
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 3UT
♠5
12
690
-3
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♠6
12
690
-3
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
N 6
♥
♣8
12
1430
12
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
N 4
♥
♣8
12
680
-4
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 4
♥
♦
K
11
650
-4
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 4
♥
♦
K
11
650
-4
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 4
♥
♦
K
11
650
-4
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 3UT
♠5
12
690
-3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
N 4
♥
♠6
13
710
-3
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
N 3UT
♠5
12
690
-3
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 6UT
♠6
13
1470
12
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 3UT
♠6
13
720
-3
14
Øst
/
-
♠
65
♥
T94
♦
KBT87
♣
D73
♠
K92
♥
KD5
♦
ED542
♣
86
♠
EDBT873
♥
B8
♦
6
♣
EB5
♠
4
♥
E7632
♦
93
♣
KT942
Datum: -332
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
Ø 6♠
♣T
10
100
10
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
V 4♠
♣T
11
-450
-3
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
Ø 5♠
♠4
11
-450
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
Ø 4♠
♥
A
11
-450
-3
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 4♠
♦
9
10
-420
-3
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 5♠
♥
A
11
-450
-3
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 4♠
♥
A
11
-450
-3
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 4♠
♦
9
11
-450
-3
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
Ø 4♠
♥
A
11
-450
-3
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
Ø 4♠
♦
3
11
-450
-3
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 4♠
♠4
11
-450
-3
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 6♠
♥
A
10
100
10
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 6♠
♥
A
11
50
9
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 5♠
♦
3
11
-450
-3
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
Ø 4♠
♦
9
11
-450
-3
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Ø 4♠
♦
9
11
-450
-3
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 6♠
♥
2
11
50
9
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 4♠
♣T
11
-450
-3
15
Syd
/
NS
♠
KT963
♥
D2
♦
D532
♣
73
♠
EDB8
♥
943
♦
K96
♣
ED6
♠
52
♥
T8765
♦
ET874
♣
B
♠
74
♥
EKB
♦
B
♣
KT98542
Datum: -6
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
And Finaltho
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Jynx og de 3 "Shinies"
Ivan Abel
-
Ole Kobberup Larsen
S 3♣
♥
9
8
-100
-3
2
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Team Vanløse
Poul Nielsen
-
Birgit Langwagen
V 2
♥
♠T
9
-140
-4
3
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Susannes Drenge
Frank Pihlmann Pedersen
-
Henrik Tens Thomsen
V 4
♥
♣3
8
100
3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Einars Legestue
Ib Michael Jørgensen
-
Lis Frost
S 3♣
♥
9
9
110
3
5
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 2♠
♣J
7
-100
-3
6
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 2♠
♣J
7
-100
-3
7
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Mette Herold
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 3♣
♥
9
10
130
4
8
4 Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 2
♥
♣7
9
-140
-4
9
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Lisbeth Bentsen
V 4
♥
♣7
9
50
2
10
Jynx og de 3 "Shinies"
Peter Jacobsen
-
Marit Abel
And Finaltho
Hans Skaanning
-
Kirsten Skaanning
V 2UT
♣7
7
50
2
11
Team Vanløse
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
V 3UT
♣7
5
200
5
12
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 2♠
♣3
9
-140
-4
13
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 2♣
♥
9
8
90
3
14
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 2
♦
♥
A
8
-90
-2
15
Julireje
Bente Dal
-
Svend Harreschou
KNIB
Ulrich Freiberg
-
Anne Marie Schrøder
S 3♣
♥
4
9
110
3
16
Ud i det blå
Jon Norup
-
Jette Marie Steffensen
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
V 2
♥
♣7
9
-140
-4
17
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
4 Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 3♣
♥
2
9
110
3
18
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
S 4♣
♥
9
9
-100
-3