+
Turnering #96
Danish Dynamite Teams 4, C-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 4
Danish Dynamite Teams 4, C-rækken
Serie holdturnering, 8 hold
Hold-turnering
Dato: 30-01-2021
Tid: kl. 17:15 - kl. 21:15
#
Hold
Spillere
Bord
1
Strandgreverne
Eigil Hansen (Greve Strands Bridgeklub)
Jørgen Svenningsen (Greve Strands Bridgeklub)
Ejgil Sjøgaard (Greve Strands Bridgeklub)
Kurt Bentzen (Greve Strands Bridgeklub)
Helge Høgsgaard (Østsjællands Bridgeklub)
Henning Druedal (Havdrup Bridgeklub)
Christian Kiersgaard (Greve Strands Bridgeklub)
Per Døpping (Havdrup Bridgeklub)
3NS - 7ØV
2
Vestjyderne
Poul Bo Madsen (Struer Bridgeklub)
Svend Agger (Lemvig Bridgeklub)
Ole Wagener (Lemvig Bridgeklub)
Villy Christensen (Herning Bridgeklub)
Steven Sidelmann Basnov (Holstebro Bridgeklub)
Jan Tino Knudsen (Holstebro Bridgeklub)
4NS - 8ØV
3
Klip jer selv
Morten Henningsen (plan b bridgeklub)
Niels Steenstrup Zeeberg (plan b bridgeklub)
Charlotte Auken (plan b bridgeklub)
Nikolaj La Cour (One-eyed Jacks)
Anette Vainer (plan b bridgeklub)
Carsten Bodenhoff (Holte Bridgeklub)
Kjeld Bøg (plan b bridgeklub)
Jens Brückner (plan b bridgeklub)
4ØV - 8NS
4
Øst-Vest
Eivind Sveinbjørnsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
Lars-Olof Abrahamsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
Ulrik Eberhardt (Holte Bridgeklub)
Ejgild Johansen (Vejle BridgeCenter)
Henrik Friis (Turneringsklubben Midtsjælland)
Søren Reib (Haslev Bridge Klub)
Mikkel Vass (Torsdagsklubben Præstø)
Paul Erik Johansen (Vejle BridgeCenter)
3ØV - 7NS
5
Bellevue
Peter Laursen (Bridgeklubben Bellevue)
Marius Lyhne-Knudsen (Bridgeklubben Bellevue)
Søren Parbo (Akademisk Bridgeklub, Århus)
Christian Larsen (Bridgeklubben Bellevue)
Niels Bræmer (Akademisk Bridgeklub, Århus)
Lissy Kristiansen (Akademisk Bridgeklub, Århus)
2ØV - 6NS
6
De kom fra vest
Peter Hven (Ikast Bridgeklub 75)
Freya Normann Hven (Aarhus BK)
Torben Agersnap (Ikast Bridgeklub 75)
Jeanet Normann (Ikast Bridgeklub 75)
Bo Thornvig Jensen (Herning Bridgeklub)
Fin Hüttel (Herning Bridgeklub)
1ØV - 5NS
7
Faxe og omegn
Peter Gallmayer (Næstved Bridgeklub)
Johnny Thylin (Faxe Bridgeklub)
Anne Merete Hedegaard (Haslev Bridge Klub)
Bente Christensen (Turneringsklubben Midtsjælland)
Karin Bech (Næstved Bridgeklub)
Tommy Schmidt Elholm (Lejre Bridgeklub)
2NS - 6ØV
8
Søstre og sekundanter
Otto Rump (Skælskør og Omegns Bridgeklub)
John Maagaard (Bridge 83, Slagelse)
Ebba Glud (Torsdagsklubben Præstø)
Gerda Silke Holm (Rødovre Bridgeklub)
1NS - 5ØV