+
Turnering #96
Danish Dynamite Teams 4, B-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 4
Danish Dynamite Teams 4, B-rækken
Serie holdturnering, 8 hold
Hold-turnering
Dato: 30-01-2021
Tid: kl. 17:15 - kl. 21:15
#
Hold
Spillere
Bord
1
Brobizzerne
Jan Jørgensen (Rødovre Bridgeklub)
Anders Møller Jensen (Rødovre Bridgeklub)
Birgitte Holm (Rødovre Bridgeklub)
Morten Skovsted Eriksen (Rødovre Bridgeklub)
Nell Rindahl (Odense Bridgeklub)
Niels Lund (Odense Bridgeklub)
Peter Rahbek Kraunsøe (Rødovre Bridgeklub)
Søren Kraunsøe (Rødovre Bridgeklub)
3NS - 7ØV
2
Kruses kortcirkus
Henrik Kruse Petersen (Studenterforeningens BC )
Leif Nygaard (One-eyed Jacks)
Stig Werdelin (One-eyed Jacks)
Sigurd Lauge Pedersen (One-eyed Jacks)
4NS - 8ØV
3
Sommerbridge
Povl Sommer (One-eyed Jacks)
Frank Paaskesen (Ballerup Bridge Club)
Thorvald Aagaard (Rødovre Bridgeklub)
Sonny Schultz (Rødovre Bridgeklub)
Kate Reiter (Ballerup Bridge Club)
Helge Hesselberg (Rødovre Bridgeklub)
4ØV - 8NS
4
Bro's & Co's
Flemming Glamann (Kolding Bridge Center)
Stener Glamann (Bridgeklubben Nord)
Brian Nielsen (Bridgeklubben Nord)
Michael Ankersen (Aalborg Bridgeklub)
Hans David Øregaard (Bridgeklubben Nord)
Jacob Jensen (Bridgeklubben Nord)
Svend Brassøe (Bridgeklubben Nord)
Peter Brassøe (Frederikshavn BK)
3ØV - 7NS
5
Malmø ekspressen
Jens Astrup (Studenterforeningens BC )
Pim Bussink (Studenterforeningens BC )
Lars Ejskjær (Studenterforeningens BC )
Perry Sjöberg (Studenterforeningens BC )
Jesper Poulsen (Studenterforeningens BC )
Östen Svantesson
Jan Gutenwik
2ØV - 6NS
6
Fyn med Venner
Flemming Poulsen (Young Sharks)
Lars Kirkegaard Nielsen (Young Sharks)
Søren Rasmussen (Odense Bridgeklub)
Mads Krogsgaard (Vejle BridgeCenter)
Rico Hemberg (Odense Bridgeklub)
Jesper Buus-Thomsen (Odense Bridgeklub)
1ØV - 5NS
7
Bildes Bisser
Lone Bilde (One-eyed Jacks)
Bo Lønberg Bilde (One-eyed Jacks)
Helle Rasmussen (Odense Bridgeklub)
Kim Bensby (Young Sharks)
Lars Pedro Villinger (Young Sharks)
2NS - 6ØV
8
Preben Thaarup
Preben Thaarup (Studenterforeningens BC )
Dan Nybo Jensen (Studenterforeningens BC )
Martin Christoffersen (Studenterforeningens BC )
Carsten Horst (Young Sharks)
Ole Berg Kristensen (One-eyed Jacks)
Søren Koch (Ballerup Bridge Club)
1NS - 5ØV