+
Turnering #59
Danish Dynamite Teams - søndag, A-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 4
Danish Dynamite Teams - søndag, A-rækken
Monrad
Hold-turnering
Dato: 07-06-2020
Tid: kl. 16:30 - kl. 17:30
#
Hold
Spillere
Bord
1
Arne Mikkelsen
Bogi Simonsen (Føroya Bridgesamband)
Pól Egholm (Føroya Bridgesamband)
Danjal Pauli Mohr (Føroya Bridgesamband)
Arne Mikkelsen (Føroya Bridgesamband)
Árni M. Dam (Føroya Bridgesamband)
Allan Dal-Christiansen (Føroya Bridgesamband)
2NS - 7ØV
2
ASLAK
Jens Pauli G. Nolsøe (BK af 1973, Hjørring)
Steven Sidelmann Basnov (Holstebro Bridgeklub)
Michael Cholewa (Blakset-Klubberne)
Claus Tegtmeier (Kolding Bridge Center)
Danny Hansen (Aarhus BK)
Jan Tino Knudsen (Holstebro Bridgeklub)
1NS - 6ØV
3
Kruse eller kaos
Henrik Kruse Petersen (Studenterforeningens BC )
Preben Schmidt (Blakset-Klubberne)
Stig Werdelin (One-eyed Jacks)
Kjeld Hansen (Studenterforeningens BC )
Peter Lund (Studenterforeningens BC )
Leif Nygaard (Studenterforeningens BC)
3NS - 8ØV
4
O solo mios
Jørgen Røhl (Vejle BridgeCenter)
Arne Mohr (Bridgeklubben Bellevue)
Lars Peter Damgaard (Aarhus BK)
Jørgen Anker Pabst (Aarhus BK)
Riccardo Mirasola (Aarhus BK)
Stig Andersen (Aarhus BK)
1ØV - 6NS
5
Bings
Birgitte Rønn (Studenterforeningens BC )
Peter Bang Knudsen (Young Sharks)
Kim Nørgaard Nielsen (Studenterforeningens BC )
Carsten Bernth (Lyngby Røgfri Bridgeklub)
Tyge Fogh (Holte Bridgeklub)
Karen M. Enevoldsen (Studenterforeningens BC )
Inger Jarnit (Studenterforeningens BC)
4NS - 9ØV
6
Faroe
Mortan Sólheim Thomsen (Føroya Bridgesamband)
Arnleyg Mikkelsen (Føroya Bridgesamband)
Marjun Restorff (Føroya Bridgesamband)
Jákup Hjaltalin (Føroya Bridgesamband)
Arnbjørn Sivertsen (Føroya Bridgesamband)
Haldor Ellingsgaard (Føroya Bridgesamband)
5NS - 10ØV
7
Det 13. stik
Martin Rather (Høng Bridgeklub)
Viktor Kolding (Bridge 83, Slagelse)
Hans Jørgen Kolding (Bridge 83, Slagelse)
Arne Poulsen (Høng Bridgeklub)
Flemming Nielsen (Høng Bridgeklub)
Orla Kristiansen (Bridge 83, Slagelse)
Andreas Rolf-Larsen (Reinholdt Bridge)
2ØV - 7NS
8
Ebbas Boys
Otto Rump (Skælskør og Omegns Bridgeklub)
John Maagaard (Bridge 83, Slagelse)
Ebba Glud (Torsdagsklubben Præstø)
Claus Øgard (Ruder Es, Hvidovre)
3ØV - 8NS
9
Medvind
Peter Møller Nielsen (Vig Bridge Club)
Gitte Druedahl (Spar To)
Bente Sørensen (Odder Bridgeklub)
Henning Hovgaard (Lyngby Bridge Klub)
4ØV - 9NS
10
(Oversidder)
5ØV - 10NS