+
Turnering #122
Festival-hold, A-rækken
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 9
Festival-hold, A-rækken
Serie holdturnering, 12 hold
Holdturnering
Dato: 13-07-2021
Tid: kl. 11:15 - kl. 13:00
#
Hold
Spillere
Bord
1
Valby Bakke
Lars Ejskjær (Studenterforeningens BC )
Pim Bussink (Studenterforeningens BC )
Mikael Velschow-Rasmussen (Studenterforeningens BC )
Jens Astrup (Studenterforeningens BC )
Perry Sjöberg (Studenterforeningens BC )
Jan Gutenwik
5ØV - 11NS
2
Sværke
Torben Sværke (Ballerup Bridge Club)
Helle Simon Elbro (Ballerup Bridge Club)
Niels Anker (Bridgelogen Roskilde)
Rudi Bjerregaard (Rødovre Bridgeklub)
Ole Vinberg Larsen (Holte Bridgeklub)
4ØV - 10NS
3
40’erne
Arne Christensen (Ringkøbing Bridgeklub)
Lisbeth Sørensen (Ringkøbing Bridgeklub)
Johs. Christensen (Skjern-Tarm Bridgeklub)
Hanne Nygaard (Skjern-Tarm Bridgeklub)
3ØV - 9NS
4
Solsiden
Gert Villumsen (Bridgeklubben Nord)
Elly Berthelsen (Pandrup Bridgeklub)
Tonni Kjær
Keld Kjær (Bridgeklubben Nord)
Arne Tveiten
2ØV - 8NS
5
Bellevue
Marius Lyhne-Knudsen (Bridgeklubben Bellevue)
Christian Larsen (Bridgeklubben Bellevue)
Peter Laursen (Bridgeklubben Bellevue)
Mogens Boysen (Aarhus BK)
1NS - 7ØV
6
Brushanerne
Viktor Kolding (Bridge 83, Slagelse)
Karl Lasthein (Svendborg Bridgeklub)
Nikolaj Zeeberg (Slotsbridge - Hillerød)
Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
Daniel Ravn Tylvad (Aalborg Bridgeklub)
Aron Ravn Tylvad (Aalborg Bridgeklub)
2NS - 8ØV
7
Red Sharks
Thomas Svendsen (Rødovre Bridgeklub)
Jacob Øland (Young Sharks)
Dan Nybo Jensen (Studenterforeningens BC )
Preben Thaarup (Studenterforeningens BC )
3NS - 9ØV
8
Kruses Kortcirkus
Henrik Kruse Petersen (Studenterforeningens BC )
Leif Nygaard (One-eyed Jacks)
Tatyana Trendafilova (Blakset-Klubberne)
Fredrik Jarlvik (Blakset-Klubberne)
4NS - 10ØV
9
pigerne
Jette Nyvang Jørgensen (Blakset-Klubberne)
Vera Petersen (Reinholdt Bridge)
Vibeke Skat-Rørdam (Blakset-Klubberne)
Annette Nordstrøm Hansen (Blakset-Klubberne)
5NS - 11ØV
10
UdkantsDK
Peter Gallmayer (Næstved Bridgeklub)
Michael H Svendsen (Faxe Bridgeklub)
Søren Reib (Haslev Bridge Klub)
Bente Christensen (Turneringsklubben Midtsjælland)
Anne Merete Hedegaard (Haslev Bridge Klub)
Morten Autrup (Turneringsklubben Midtsjælland)
6NS - 12ØV
11
Kjeldsen
Jens Kjeldsen (Bridgeklubben af 1936, Odense)
Verner Larsen (Odense Bridgeklub)
Jens Otto Pedersen (Odense Bridgeklub)
Leise Hemberg (Odense Bridgeklub)
Poul V. Hansen (Morud Bridge Klub)
Finn Pedersen (Bridgeklubben af 1936, Odense)
6ØV - 12NS
12
Ahornet old stars m sidekick
Kim Nørgaard Nielsen (Studenterforeningens BC )
Inger Jarnit (Studenterforeningens BC )
Peter Bang Knudsen (Young Sharks)
Kenneth Michael Monrad Madsen (Studenterforeningens BC)
1ØV - 7NS