+
Turnering #20
Københavnsserien 2021 - 2022, A-rækken
Holdturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 10
Københavnsserien 2021 - 2022, A-rækken
Københavnermodellen 3-4-3-3 - Seeded
Holdturnering
Dato: 22-01-2022
Tid: kl. 16:00 - kl. 20:00
#
Hold
Spillere
Bord
1
Young Stars
Nikolaj Zeeberg (Slotsbridge - Hillerød)
Jacob Kofoed Lützhøft Hansen (Blakset-Klubberne)
Ella Rosthøj
Julie Sigsgaard (Rødovre Bridgeklub)
Frederik Zeeberg (Slotsbridge - Hillerød)
Mathias Møller Larsen (One-eyed Jacks)
3NS - 10ØV
2
Reinholdt Bridge
Hanne Sørensen (Reinholdt Bridge)
Hanne Jensen (Reinholdt Bridge)
Klavs Høgh (Blakset-Klubberne)
Thomas Sørensen (Blakset-Klubberne)
2NS - 9ØV
3
Blakset
Dennis Aarø (Københavns Bridge Klub)
Michael Vecht (Blakset-Klubberne)
Frank Espersen (Københavns Bridge Klub)
Klaus Gadeberg (Blakset-Klubberne)
2ØV - 9NS
4
Skallesmækkerne
Ib Hornbeck (IBM-Klubben)
Karen Hornbeck (IBM-Klubben)
Ingrid Ledertoug (Studenterforeningens BC )
Lisbeth Smed (Blakset-Klubberne)
7NS - 14ØV
5
HCØ
Poul Mogensen (Bridgeklubben HCØ)
Peter Basse (Rødovre Bridgeklub)
Simon Ortmann (Rødovre Bridgeklub)
Katherine Carman Ortmann (Rødovre Bridgeklub)
5NS - 12ØV
6
One-Eyed/Studen
Christian Snabe (One-eyed Jacks)
Bo Brink Laursen (One-eyed Jacks)
Perry Sjöberg (Studenterforeningens BC )
Kim Bo Petersen (Studenterforeningens BC )
6NS - 13ØV
7
Studen - Birger Jonasen
Birger Jonasen (Studenterforeningens BC )
Jesper Poulsen (Studenterforeningens BC )
Henrik Knudsen (Studenterforeningens BC )
Ole Majgaard (Studenterforeningens BC )
Kenneth Michael Monrad Madsen (Studenterforeningens BC )
4NS - 11ØV
8
Young Sharks
Charlotte Juhl (Studenterforeningens BC )
Peter Kjer (Studenterforeningens BC )
Charlotte Schwarz-Rosman (Studenterforeningens BC )
Jan Mayer (Holte Bridgeklub)
3ØV - 10NS
9
Studen - Birgitte Rønn
Birgitte Rønn (Studenterforeningens BC )
Karen M. Enevoldsen (Studenterforeningens BC )
Inger Jarnit (Studenterforeningens BC )
Maj-Britt Nielsen (Studenterforeningens BC )
6ØV - 13NS
10
Blakset/YS
Jess Tillge (Blakset-Klubberne)
Morten Støvring (Blakset-Klubberne)
Michael Cholewa (Blakset-Klubberne)
Peder Skyum (Blakset-Klubberne)
4ØV - 11NS
11
Gøgereden
Lone Kiær (Young Sharks)
Jeppe Juhl (Studenterforeningens BC )
Mohan Parson (Young Sharks)
Henrik Tens Thomsen (Islev Bridgeklub)
Christina Klemmensen (One-eyed Jacks)
Gitte Hecht-Johansen (Young Sharks)
5ØV - 12NS
12
Studen - Susan Hjorslev Lund
Susan Hjorslev Lund (Studenterforeningens BC )
Michael Staub (Billund Bridgeklub)
Kirsten Vesth-Hansen (Studenterforeningens BC )
Dan Mungaard (Studenterforeningens BC )
Asbjørn Boysen (Bridgeklubben HCØ)
7ØV - 14NS
13
Langkawi Sky Bridge
Tyge Fogh (Holte Bridgeklub)
Peter Bang Knudsen (Young Sharks)
Carsten Bernth (Lyngby Røgfri Bridgeklub)
Rasmus Nygaard Nielsen (Studenterforeningens BC )
Margrethe Rykov (Studenterforeningens BC )
Susan Just Olesen (Studenterforeningens BC )
1ØV - 8NS
14
(Oversidder)
1NS - 8ØV