+
Turnering #755
PAR , B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Sektion 14
Sektion 15
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Rigmor Nissen - Bente Melchiorsen
PAR , B-rækken
Parturnering
Dato: 09-09-2021
Tid: kl. 18:30 - kl. 22:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Niels Frandsen - Birthe Nicolaisen (S)
V 3♣
♠A
12
-170
-170
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
20,0
83,3
2
V 5♣ D
♥
A
10
100
100
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
3
S 4♠ D
♦
T
9
-100
-100
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
7
ØV
Ivan Roloff - Grethe Gravesen
Ø 1
♥
♠2
10
-170
-170
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
10,0
41,7
8
N 2♠
♦
9
7
-50
-50
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
9
V 3♠
♦
3
8
100
100
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
10
NS
Peter Carstensen - Dorte Dinesen
V 2♠
♣8
7
100
100
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
24,0
100,0
11
V 3♣
♠T
9
-110
-110
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
12
S 4♠
♦
T
11
650
650
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
4
ØV
Jørgen Søberg - Hans Jacob Simonsen (S)
V 1
♦
♥
7
11
-150
-150
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
18,0
75,0
5
Ø 4
♥
♣9
10
-420
-420
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
6
N 3♠
♦
A
8
-50
-50
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
19
NS
Arne Christian Wind - Brian Lund
N 4
♥
♠2
10
420
420
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
17,0
70,8
20
S 3
♥
♣A
10
170
170
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
21
S 3UT
♦
Q
7
-200
-200
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
13
ØV
Flemming Andersen - Ruth Andersen
Ø 4♠
♣A
11
-650
-650
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
20,0
83,3
14
V 3
♥
♣K
9
-140
-140
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
15
S 3UT
♥
5
7
-200
-200
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
25
ØV
Bjarne Hansen - Ria Hansen
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
4,0
16,7
26
N 3♠
♣T
8
-100
-100
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
27
S 3UT
♦
7
10
430
430
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
16
NS
Tineke de Vries - Mona Strandet Jepsen
N 2♠
♥
A
4
-200
-200
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
12,0
50,0
17
N 3
♥
♠3
9
140
140
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
18
V 2
♥
♣J
11
-200
-200
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
22
NS
Poul Hansen - Steen Færch
V 3♠
♦
A
8
100
100
7,0
7,0
1,0
87,5
12,5
16,0
66,7
23
S 3♠
♣K
10
170
170
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
24
S 2♠
♥
T
10
170
170
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0