+
Turnering #135
Kvalifikation - indledende, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Birthe Pilgaard - Kirsten Marie Føns Bendix
Kvalifikation - indledende, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-09-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Kristian K Nielsen - Karl Erik Christensen
V 3
♦
♠K
10
-130
-130
14,0
14,0
4,0
77,8
22,2
26,0
36,1
2
Ø 3UT
♥
3
11
-460
-460
2,0
2,0
16,0
11,1
88,9
3
S 1UT
♠K
6
-50
-50
10,0
10,0
8,0
55,6
44,4
4
N 1UT
♥
6
10
180
180
0,0
0,0
18,0
0,0
100,0
5
ØV
Sigrid Ballund - Henrik Ballund
Ø 3UT
♣4
10
-430
-430
5,0
13,0
13,0
27,8
72,2
61,0
84,7
6
Ø 4
♥
♦
A
10
-620
-620
1,0
17,0
17,0
5,6
94,4
7
S 4♠
♦
6
9
-100
-100
1,0
17,0
17,0
5,6
94,4
8
Ø 5
♥
♣A
10
50
50
4,0
14,0
14,0
22,2
77,8
9
ØV
Niels Jørn Hesselholt (S) - Kaj Lund-Jensen (S)
N 4♠
♥
8
10
420
420
8,0
10,0
10,0
44,4
55,6
26,0
36,1
10
S 1♠
♦
8
8
110
110
14,0
4,0
4,0
77,8
22,2
11
V 3♠
♣A
7
100
100
16,0
2,0
2,0
88,9
11,1
12
S 4
♥
♦
4
8
-200
-200
8,0
10,0
10,0
44,4
55,6
13
ØV
Søren Bjerre - Birgit Praastrup
N 2UT
♦
A
8
120
120
15,0
3,0
3,0
83,3
16,7
15,0
20,8
14
N 2UT
♠2
10
180
180
15,0
3,0
3,0
83,3
16,7
15
V 4♠
♣5
9
50
50
11,0
7,0
7,0
61,1
38,9
16
N 3UT
♦
4
12
490
490
16,0
2,0
2,0
88,9
11,1
17
ØV
Jørn Larsen - Sonja Larsen
S 4
♥
♠K
8
-100
-100
0,0
18,0
18,0
0,0
100,0
49,0
68,1
18
N 3♠
♥
K
8
-100
-100
10,0
8,0
8,0
55,6
44,4
19
Ø 3UT
♦
A
10
-630
-630
1,0
17,0
17,0
5,6
94,4
20
V 4
♥
♠J
9
100
100
12,0
6,0
6,0
66,7
33,3
21
ØV
Marianne Drejer Jensen - Inger Garne
S 2
♥
♣4
6
-200
-200
2,0
16,0
16,0
11,1
88,9
45,0
62,5
22
V 3
♥
♣K
7
200
200
14,0
4,0
4,0
77,8
22,2
23
N 3♣
♦
A
9
110
110
9,0
9,0
9,0
50,0
50,0
24
Ø 4
♥
♠K
10
-420
-420
2,0
16,0
16,0
11,1
88,9