+
Turnering #669
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Sektion 13
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Villy Christensen - Birte Christensen
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Dato: 21-03-2024
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ebba Borbye - Mette Kiær
N 4♠
♠8
12
480
480
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
9,0
37,5
2
Ø 4
♥
♦
5
9
50
50
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
3
V 3UT
♥
6
8
100
100
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
4
ØV
Esther Bukhave Kristiansen - Anni Laursen
Ø 6UT
♣7
13
-1470
-1470
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
15,0
62,5
5
V 3
♥
♣6
8
50
50
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
6
S 2♠
♦
A
10
170
170
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
7
NS
Vera Nybo Jensen (S) - Hanne Jensbo
S 4♠
♦
3
10
620
620
1,0
1,0
7,0
12,5
87,5
4,0
16,7
8
S 3UT
♥
2
7
-100
-100
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
9
V 3♣
♥
5
10
-130
-130
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
10
NS
Gerda Schmidt - Britta Rønnow
Ø 4
♥
♣K
11
-650
-650
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
12,0
50,0
11
V 3UT
♥
7
9
-400
-400
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
12
N 1UT
♥
8
9
150
150
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
13
ØV
Lone Hesseldahl - Pernille Baadsgaard
S 4♠
♣9
9
-100
-100
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
18,0
75,0
14
S 3
♥
♦
7
8
-50
-50
3,0
5,0
5,0
37,5
62,5
15
Ø 3UT
♠8
10
-430
-430
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
16
ØV
Ketty Laugesen - Alice Degn
V 1UT
♠A
8
-120
-120
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
16,0
66,7
17
N 3
♥
♠J
11
200
200
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
18
Ø 2UT
♣9
7
50
50
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
19
NS
Ella Bøgsted - Margit Ørndrup
S 4♠ D
♥
T
7
-500
-500
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
10,0
41,7
20
N 2♠
♣T
8
110
110
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
21
Ø 3♠
♦
A
9
-140
-140
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
22
ØV
Bodil Svendsen (S) - Gitte Rothe Rosenkilde
Ø 6
♦
♠A
12
-1370
-1370
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
10,0
41,7
23
V 4
♥
♦
3
9
100
100
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
24
N 2UT
♦
3
9
150
150
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
25
NS
Anne lise Juul (S) - Ethel Hillerup
N 2♠
♦
A
10
170
170
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
14,0
58,3
26
N 4♠
♣2
12
680
680
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
27
N 3UT
♣4
9
400
400
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0