+
Turnering #669
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Sektion 12
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 4: Ella Bøgsted - Margit Ørndrup
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Dato: 21-03-2024
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ketty Laugesen - Alice Degn
N 4♠
♣4
12
480
480
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
12,0
50,0
2
S 3♠
♦
8
10
170
170
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
3
Ø 3UT
♣9
10
-630
-630
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
4
ØV
Vera Nybo Jensen (S) - Hanne Jensbo
Ø 6UT
♣2
11
100
100
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
13,0
54,2
5
Ø 3♠
♣9
9
-140
-140
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
6
S 1
♥
♦
A
9
140
140
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
7
NS
Lone Hesseldahl - Pernille Baadsgaard
S 4♠
♦
3
11
650
650
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
21,0
87,5
8
S 1♠
♥
J
8
110
110
7,0
7,0
1,0
87,5
12,5
9
N 3♠
♣A
7
-100
-100
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
10
ØV
Bodil Svendsen (S) - Gitte Rothe Rosenkilde
Ø 4
♥
♣2
11
-650
-650
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
16,0
66,7
11
V 3UT
♦
3
9
-400
-400
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
12
N 2UT
♥
8
6
-200
-200
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
13
NS
Gerda Schmidt - Britta Rønnow
S 4♠
♥
A
10
620
620
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
13,0
54,2
14
N 4
♥
♦
A
9
-50
-50
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
15
Ø 3UT
♠5
9
-400
-400
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
16
ØV
Anne lise Juul (S) - Ethel Hillerup
Ø 2UT
♥
7
9
-150
-150
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
21,0
87,5
17
S 1UT
♣T
8
120
120
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
18
V 2♠
♣J
7
50
50
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
19
ØV
Villy Christensen (S) - Birte Christensen
S 4♠ D
♥
T
7
-500
-500
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
14,0
58,3
20
N 2♠
♣T
8
110
110
6,0
2,0
2,0
75,0
25,0
21
Ø 3♠
♦
A
9
-140
-140
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
22
NS
Ebba Borbye - Mette Kiær
Ø 5
♦
♠A
12
-620
-620
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
8,0
33,3
23
V 3UT
♦
3
10
-630
-630
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
24
N 2♠
♣7
9
140
140
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
25
NS
Esther Bukhave Kristiansen - Anni Laursen
Ø 4
♥
♠A
9
100
100
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
12,0
50,0
26
N 4♠
♥
6
13
710
710
7,0
7,0
1,0
87,5
12,5
27
S 3♠
♣6
8
-50
-50
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5