+
Turnering #669
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Sektion 11
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 2: Lone Hesseldahl - Pernille Baadsgaard
Januar - april 2024, B-rækken BLÅ RÆKKE
Parturnering
Dato: 14-03-2024
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Hanne Østergaard - Hanne Jensbo
N 2
♦
♠7
10
130
130
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
19,0
79,2
2
S 4♠
♥
2
11
650
650
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
3
V 3UT
♣J
9
-600
-600
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
4
ØV
Helga Sørensen - ANNELISE JUUL (S)
N 3UT
♠J
6
-300
-300
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
11,0
45,8
5
Ø 4
♥
♦
8
7
150
150
8,0
0,0
0,0
100,0
0,0
6
S 1UT
♦
J
6
-50
-50
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
7
NS
Karin Bech (S) - Aase Møller
V 4
♥
♦
Q
10
-620
-620
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
14,0
58,3
8
S 4
♥
♥
8
12
480
480
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
9
V 3UT
♥
T
7
200
200
6,0
6,0
2,0
75,0
25,0
10
ØV
Gerda Schmidt - Britta Rønnow
V 5♣
♦
A
12
-620
-620
7,0
1,0
1,0
87,5
12,5
12,0
50,0
11
Ø 2♠
♦
Q
7
50
50
3,0
5,0
5,0
37,5
62,5
12
N 3
♦
♥
K
8
-100
-100
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
13
ØV
Ellen S. Pedersen - Gitte Rothe Rosenkilde
S 1UT
♣8
8
120
120
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
13,0
54,2
14
N 1♠
♦
7
8
110
110
2,0
6,0
6,0
25,0
75,0
15
S 4♠
♦
A
10
620
620
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
16
NS
Aase Ebbesen - Karen Juel-Nielsen
V 1UT
♠3
4
300
300
8,0
8,0
0,0
100,0
0,0
11,0
45,8
17
N 4
♥
♦
3
9
-50
-50
0,0
0,0
8,0
0,0
100,0
18
S 4♠
♣2
9
-100
-100
3,0
3,0
5,0
37,5
62,5
19
NS
Ella Bøgsted - Margit Ørndrup
N 3♠
♦
7
8
-50
-50
2,0
2,0
6,0
25,0
75,0
11,0
45,8
20
N 2♣
♠4
8
90
90
5,0
5,0
3,0
62,5
37,5
21
V 2UT
♥
T
9
-150
-150
4,0
4,0
4,0
50,0
50,0
22
ØV
Vera Nybo Jensen (S) - Ethel Hillerup
N 4♠
♥
A
10
420
420
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5
18,0
75,0
23
N 4♠
♦
A
9
-100
-100
1,0
7,0
7,0
12,5
87,5
24
S 2
♦
♠Q
7
-50
-50
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
25
ØV
Ketty Laugesen - Alice Degn
S 2
♥
♣A
8
110
110
7,0
1,0
1,0
87,5
12,5
12,0
50,0
26
Ø 3UT
♦
4
9
-600
-600
0,0
8,0
8,0
0,0
100,0
27
V 1UT
♥
2
6
50
50
5,0
3,0
3,0
62,5
37,5