+
Turnering #28
GULD, B-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Niels Rasmussen (Ry Bridgeklub) - Søren Rungholm Jensen (Horsens Bridgeklub af 1931)
GULD, B-rækken
Parturnering
Dato: 29-09-2018
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Brian Johansen - Anders Nordstrøm
Ø 3
♦
♠7
12
-170
-170
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
0,0
50,0
2
Ø 4
♥
♠4
10
-420
-420
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
3
S 2♠
♣5
8
110
110
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
4
NS
Eva Sørensen - Viggo Hansen
N 4
♥
♦
9
13
710
710
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-3,0
44,4
5
S 3♣
♠A
9
110
110
2,0
2,0
-2,0
61,1
38,9
6
N 4
♥
♦
A
8
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
7
ØV
Anita Torlyn - Christian Larsen
N 6
♦
♠Q
12
1370
1370
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
-20,0
13,0
8
Ø 3UT
♣J
8
50
50
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
9
N 4
♥
♠Q
12
480
480
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
10
NS
Oliver Rosager - Silas Iversen
Ø 4
♥
D
♦
A
9
200
200
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
1,0
51,9
11
Ø 2
♥
♣6
8
-110
-110
-4,0
-4,0
4,0
27,8
72,2
12
N 5
♥
♦
2
11
650
650
4,0
4,0
-4,0
72,2
27,8
13
ØV
Kirsten Dalgaard - Uffe Poulsen
V 6UT
♦
T
12
-1440
-1440
-6,0
6,0
6,0
16,7
83,3
6,0
61,1
14
N 4
♥
♠Q
11
450
450
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
15
V 4♠
♥
5
9
50
50
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
16
ØV
Solvad Nielsen - John Nørremark
N 2
♦
♣6
9
110
110
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
1,0
51,9
17
Ø 4♠ D
♦
Q
9
100
100
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
18
N 2UT
♥
9
8
120
120
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
19
ØV
Ruth Nørgaard - Anne Grethe Sørensen
N 2
♥
♠6
5
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
13,0
74,1
20
Ø 3UT
♠9
10
-630
-630
-8,0
8,0
8,0
5,6
94,4
21
Ø 4♠
♦
T
10
-420
-420
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
22
NS
Jonna Laursen - Jan Andersen
V 3
♥
♣7
10
-170
-170
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
2,0
53,7
23
V 3UT
♦
2
8
100
100
8,0
8,0
-8,0
94,4
5,6
24
Ø 3♠
♣A
8
50
50
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
25
ØV
Bente Sørensen - Henning Hovgaard
S 1UT
♠J
9
150
150
1,0
-1,0
-1,0
55,6
44,4
6,0
61,1
26
N 4♠
♣T
8
-200
-200
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
27
V 1UT
♣4
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
28
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Bent Ole Pedersen
Ø 2
♥
♦
K
7
50
50
8,0
-8,0
-8,0
94,4
5,6
-9,0
33,3
29
V 3
♥
♠J
9
-140
-140
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
30
V 3UT
♠9
11
-460
-460
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
31
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
V 4
♥
D
♣K
10
-590
-590
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
-5,0
40,7
32
V 4♠
♥
K
10
-620
-620
-1,0
-1,0
1,0
44,4
55,6
33
V 3
♥
♠9
10
-170
-170
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2