+
Turnering #227
Kvalifikation 2020, Gul række (C)
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Michael Malling Nielsen - Lone Gadegaard
Kvalifikation 2020, Gul række (C)
Parturnering
Dato: 02-09-2020
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
21
NS
Magny Madsen - Nina Schmidt
V 3♠
♦
J
11
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
5,0
62,5
22
Ø 5
♦
♥
K
11
-600
-600
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
23
N 2♠
♦
A
8
110
110
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
24
S 4
♥
♠Q
11
450
450
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
1
NS
Susanne Fabricius - Kirstine Stochholm
S 1UT
♥
8
8
120
120
4,0
4,0
-4,0
90,0
10,0
8,0
70,0
2
Ø 4
♥
♦
9
10
-420
-420
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
3
Ø 4
♥
♦
2
8
200
200
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
4
Ø 3UT
♣3
9
-600
-600
4,0
4,0
-4,0
90,0
10,0
5
NS
Pia Borre Jakobsen - Helge Gram Christensen
S 4♠
♣2
9
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
0,0
100,0
5,0
62,5
6
N 4
♥
♣Q
10
420
420
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
7
Ø 4
♥
♣2
9
100
100
2,0
2,0
-2,0
70,0
30,0
8
N 4
♥
♦
A
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0
9
NS
Ole Carstensen - Jette Riis
N 2♣
♠K
8
90
90
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
-8,0
30,0
10
N 3UT
♥
6
12
690
690
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
11
S 4♠
♥
3
12
480
480
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
12
V 2
♦
♠J
10
-130
-130
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
13
NS
Anita Skøtt - Gordon Vahle
V 1UT
♥
2
9
-150
-150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
52,5
14
Ø 3UT
♥
A
7
100
100
3,0
3,0
-3,0
80,0
20,0
15
V 3UT
♥
6
11
-460
-460
-3,0
-3,0
3,0
20,0
80,0
16
N 3♣
♥
9
12
170
170
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
17
NS
Ejnar Ørum Schmidt - Lone Bryder
V 2♠
♥
A
10
-170
-170
-1,0
-1,0
1,0
40,0
60,0
3,0
57,5
18
S 2♣
♦
5
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
30,0
70,0
19
V 4♠
♥
J
9
100
100
1,0
1,0
-1,0
60,0
40,0
20
V 3
♥
♣7
6
300
300
5,0
5,0
-5,0
100,0
0,0