+
Turnering #524
Bykamp Horsens og Odder, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Frank Roldsgaard (Horsens Bridgeklub af 2017) - Bodil Kvorning (Horsens Bridgeklub af 2017)
Bykamp Horsens og Odder, A-rækken
Parturnering
Dato: 29-10-2023
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jens Jakob Bonde - Gunnar Nordestgaard
V 4♠
♥
9
10
-420
-420
0,0
22,0
22,0
0,0
100,0
43,0
97,7
2
V 4♠
♦
8
11
-450
-450
1,0
21,0
21,0
4,6
95,5
3
NS
Finn Skriver Laursen - Jan Hymøller
V 2♠
♣7
8
-110
-110
11,0
11,0
11,0
50,0
50,0
27,0
61,4
4
N 2♠
♣J
9
140
140
16,0
16,0
6,0
72,7
27,3
5
ØV
Ruth Nielsen - Anne-Mette Stokvad Kokholm
S 3UT
♥
8
11
660
660
15,0
7,0
7,0
68,2
31,8
27,0
61,4
6
Ø 1UT
♣7
9
-150
-150
2,0
20,0
20,0
9,1
90,9
7
ØV
Vibeke Kristensen - Kirsten Slyngborg
S 3♠
♥
A
10
170
170
11,0
11,0
11,0
50,0
50,0
14,0
31,8
8
S 3UT
♣K
10
430
430
19,0
3,0
3,0
86,4
13,6
9
ØV
Evald Kjær Petersen - Jens Sørensen
Ø 2♠
♥
A
6
200
200
18,0
4,0
4,0
81,8
18,2
22,0
50,0
10
Ø 3UT
♥
T
11
-660
-660
4,0
18,0
18,0
18,2
81,8
11
NS
Arne Busch Laursen - Henning Larsen
V 4
♥
♠T
11
-450
-450
9,0
9,0
13,0
40,9
59,1
26,0
59,1
12
N 6♠
♣8
13
1460
1460
17,0
17,0
5,0
77,3
22,7
13
NS
Jan Agentoft Nielsen - Kaj Ove Nielsen
Ø 3
♥
♦
J
9
-140
-140
10,0
10,0
12,0
45,5
54,6
27,0
61,4
14
Ø 3♠
♦
3
8
50
50
17,0
17,0
5,0
77,3
22,7
15
ØV
Bodil Nielsen - Birte Garde
V 1♠
♣A
6
50
50
6,0
16,0
16,0
27,3
72,7
30,0
68,2
16
N 3UT
♥
3
7
-100
-100
8,0
14,0
14,0
36,4
63,6
17
ØV
Finn Hansen (S) - Børge Klinkby
S 4
♥
♦
J
9
-50
-50
11,0
11,0
11,0
50,0
50,0
12,0
27,3
18
Ø 6UT
♥
2
11
50
50
21,0
1,0
1,0
95,5
4,6
19
ØV
Alex Salling - Thomas Korsgaard
S 3♠
♣A
8
-50
-50
13,0
9,0
9,0
59,1
40,9
9,0
20,5
20
S 3UT
♠K
12
690
690
22,0
0,0
0,0
100,0
0,0
21
NS
Inge Jørgensen - Leif Arild
Ø 5♠
♦
2
12
-480
-480
16,0
16,0
6,0
72,7
27,3
20,0
45,5
22
Ø 4
♥
♣J
11
-650
-650
4,0
4,0
18,0
18,2
81,8
23
ØV
Jytte Rasmussen - Ulla H. Lauridsen (S)
Ø 3
♥
♠A
9
-140
-140
1,0
21,0
21,0
4,6
95,5
42,0
95,5
24
S 6♠ D
♣3
9
-500
-500
1,0
21,0
21,0
4,6
95,5
25
NS
Inge Brixen - Bent Nielsen
V 3♠
♦
8
11
-200
-200
14,0
14,0
8,0
63,6
36,4
36,0
81,8
26
V 6UT
♥
9
9
300
300
22,0
22,0
0,0
100,0
0,0
27
NS
Gert Knudsen - Jan Hagemann
V 6
♥
♠9
12
-980
-980
4,0
4,0
18,0
18,2
81,8
8,0
18,2
28
Ø 1UT
♠7
6
50
50
4,0
4,0
18,0
18,2
81,8
29
NS
Margot Naabye - Lisbeth Rasmussen
N 3
♥
♠7
11
200
200
22,0
22,0
0,0
100,0
0,0
36,0
81,8
30
N 4
♥
♣A
11
450
450
14,0
14,0
8,0
63,6
36,4