+
Turnering #7
Mix Par, Finale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 19: Elly Berthelsen (Pandrup Bridgeklub) - Per Frederiksen (Hobro Bridgeklub)
Mix Par, Finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 20-01-2019
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Annette Bjørn Jensen - Michael Ankersen
V 5
♥
♠7
9
100
100
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
0,0
50,0
2
Ø 4♠
♦
T
11
-450
-450
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
3
Ø 3
♥
♣Q
9
-140
-140
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
4
NS
Melanie Tylvad - Kristian Tylvad
Ø 2UT
♣J
9
-150
-150
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
1,0
51,9
5
N 3UT
♠K
10
630
630
6,0
6,0
-6,0
83,3
16,7
6
Ø 4UT
♠9
10
-630
-630
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
7
ØV
Birte Kjeldsen - Søren Jørgensen
S 7♣ D
♠A
12
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
2,0
53,7
8
S 1UT
♣2
7
90
90
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
9
N 4♠
♥
A
11
450
450
5,0
-5,0
-5,0
77,8
22,2
10
NS
Helle Skov - Albert Mylius Nielsen
N 2
♥
♠4
10
170
170
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
-10,0
31,5
11
V 3
♦
♥
3
10
-130
-130
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
12
V 4♠
♦
A
10
-420
-420
-9,0
-9,0
9,0
0,0
100,0
13
ØV
Anny Lang - Bent Johansen
N 4
♦
♣K
11
150
150
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
-5,0
40,7
14
V 2
♥
♦
9
8
-110
-110
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
15
V 4
♥
♠9
9
50
50
5,0
-5,0
-5,0
77,8
22,2
16
ØV
Anne Schousboe - Jes Bank
Ø 4
♥
♣A
11
-650
-650
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
-1,0
48,2
17
V 4
♦
♠8
8
100
100
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
18
Ø 3UT
♦
A
9
-400
-400
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
19
ØV
Inge Rasmussen - Peter Rasmussen
N 4♠
♣9
9
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
10,0
68,5
20
S 3
♥
♦
J
8
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
16,7
83,3
21
Ø 4
♥
♠9
11
-450
-450
-2,0
2,0
2,0
38,9
61,1
22
ØV
Helen Mejlholm - Lars Mejlholm
Ø 1UT
♠4
7
-90
-90
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
0,0
50,0
23
S 6
♥
♦
K
11
-100
-100
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
24
N 3UT
♠3
10
430
430
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
25
NS
Kathrine Borregaard - Flemming Madsen
N 3
♦
♠K
8
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
-2,0
46,3
26
N 3UT
♠2
10
630
630
3,0
3,0
-3,0
66,7
33,3
27
V 2♠
♥
2
8
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
28
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
Ø 2
♥
♦
9
11
-200
-200
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
-17,0
18,5
29
N 4♠
♥
Q
9
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
30
N 4
♥
♥
3
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
38,9
61,1
31
ØV
Lea Rottbøll - Sven Ingerslev
Ø 4
♥
♣J
13
-510
-510
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
6,0
61,1
32
V 3
♦
♥
A
9
-110
-110
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
33
Ø 4♠
♠9
12
-480
-480
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
34
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
V 4
♥
♦
A
9
50
50
1,0
-1,0
-1,0
55,6
44,4
-11,0
29,6
35
Ø 3UT
♥
T
7
200
200
8,0
-8,0
-8,0
94,4
5,6
36
S 4
♥
♦
Q
10
620
620
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9