+
Turnering #25
Mix par finale 2019-2020, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 13: Lisbeth Jensen (Hirtshals Bridgeklub) - Ole Beltoft (BK af 1973, Hjørring)
Mix par finale 2019-2020, A-rækken
Parturnering
Dato: 25-01-2020
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Inger Schrøder - Kim Nielsen
V 4♠
♥
A
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
2,0
53,7
2
V 1UT
♦
T
7
-90
-90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
S 4♠
♦
8
11
450
450
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
4
ØV
Helle Skov - Lars Christoffersen
Ø 3
♥
D
♠A
7
500
500
8,0
-8,0
-8,0
94,4
5,6
7,0
63,0
5
S 2♣
♣J
4
-400
-400
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
6
S 1UT
♦
A
7
90
90
-6,0
6,0
6,0
16,7
83,3
7
ØV
Bodil Villadsen - Keld Kjær
V 3♣
♦
Q
10
-130
-130
-4,0
4,0
4,0
27,8
72,2
-6,0
38,9
8
N 3UT
♠7
11
460
460
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
9
N 2♠
♥
7
7
-50
-50
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
10
NS
Elly Berthelsen - Torben Jakobsen
N 2♠
♥
A
7
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
66,7
33,3
-12,0
27,8
11
Ø 4♠
♦
8
12
-480
-480
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
12
V 2
♥
♦
8
8
-110
-110
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
13
NS
Mona Jensen - Peter Buchardt
N 4
♥
♣A
11
650
650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
68,5
14
S 2♣
♠3
9
110
110
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
15
N 3
♦
D
♣8
9
670
670
9,0
9,0
-9,0
100,0
0,0
16
ØV
Yvonne Løvschall - Jens Kristian Nielsen
V 3
♥
♣J
6
300
300
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
-2,0
46,3
17
S 3UT
♠8
12
490
490
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
18
Ø 4♣
♥
A
10
-130
-130
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
ØV
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
V 4
♥
♠A
11
-650
-650
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
-4,0
42,6
20
Ø 4♠
♣A
9
100
100
6,0
-6,0
-6,0
83,3
16,7
21
N 2UT
♣K
9
150
150
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
22
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 1UT
♦
5
9
-150
-150
-6,0
-6,0
6,0
16,7
83,3
-6,0
38,9
23
Ø 4♠
♠9
11
-650
-650
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
24
V 2
♦
♠A
9
-110
-110
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
25
ØV
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 1UT
♦
2
6
-50
-50
7,0
-7,0
-7,0
88,9
11,1
-11,0
29,6
26
N 4♠
♣5
9
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
27
N 3UT
♠K
11
460
460
2,0
-2,0
-2,0
61,1
38,9
28
ØV
Annette Bjørn Jensen - Michael Ankersen
N 4♠
♣A
11
650
650
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
-7,0
37,0
29
V 3♠
♣K
8
100
100
-1,0
1,0
1,0
44,4
55,6
30
N 2
♥
♠A
9
140
140
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
31
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 2
♦
♣8
12
-170
-170
9,0
9,0
-9,0
100,0
0,0
-1,0
48,1
32
S 3UT
♥
5
8
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
33
Ø 5♣
♠A
11
-400
-400
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
34
NS
Anni Kvist - Steen Granvig
Ø 4♠
♦
J
12
-480
-480
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
4,0
57,4
35
S 3
♥
♣5
10
170
170
2,0
2,0
-2,0
61,1
38,9
36
V 3
♥
♣A
9
-140
-140
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
37
NS
Anne Schousboe - Jes Bank
Ø 2UT
♥
T
8
-120
-120
-6,0
-6,0
6,0
16,7
83,3
-10,0
31,5
38
Ø 1UT
♠3
7
-90
-90
2,0
2,0
-2,0
61,1
38,9
39
V 2♠
♣K
9
-140
-140
-6,0
-6,0
6,0
16,7
83,3