+
Turnering #481
Kvalifikation 2 - tirsdag eftermiddag, Gul række
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 2: Klaus Bjerregaard - Jytte Schmidt
Kvalifikation 2 - tirsdag eftermiddag, Gul række
Parturnering
Dato: 12-03-2024
Tid: kl. 12:30 - kl. 16:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
21
ØV
Jette Jensen - Susanne Ricks
V 2
♥
♣A
7
50
50
3,0
1,0
1,0
75,0
25,0
7,0
43,8
22
N 3
♥
♠K
11
200
200
0,0
4,0
4,0
0,0
100,0
23
N 2
♥
♦
Q
8
110
110
4,0
0,0
0,0
100,0
0,0
24
M
M
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
5
ØV
Svend Valentin Jensen - Birgit Friis
N 2♠
♦
J
9
140
140
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
8,0
50,0
6
V 1♠
♦
8
8
-110
-110
0,0
4,0
4,0
0,0
100,0
7
Ø 2
♥
♣9
9
-140
-140
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
8
S 3♠
♦
A
9
140
140
4,0
0,0
0,0
100,0
0,0
1
NS
Elise Sylvest - Raymond Pekilidi
N 2♣
♥
T
8
90
90
1,0
1,0
3,0
25,0
75,0
8,0
50,0
2
N 4
♥
♠8
10
620
620
0,0
0,0
4,0
0,0
100,0
3
S 5♣
♠2
11
400
400
3,0
3,0
1,0
75,0
25,0
4
V 4♣
♥
T
10
-130
-130
4,0
4,0
0,0
100,0
0,0
25
NS
Kaj Thinggaard - Anette Thinggaard
N 3
♦
♣7
7
-100
-100
0,0
0,0
4,0
0,0
100,0
7,0
43,8
26
N 3
♥
♠6
11
200
200
3,0
3,0
1,0
75,0
25,0
27
S 2
♦
♣A
7
-50
-50
0,0
0,0
4,0
0,0
100,0
28
N 3♣
♠6
9
110
110
4,0
4,0
0,0
100,0
0,0
13
ØV
(Oversidder)
M
M*
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
8,0
50,0
14
M
M*
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
15
M
M*
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
16
M
M*
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
17
NS
Ebba Møller Hansen - Jørgen Lund Hansen
V 3UT
♣9
8
50
50
4,0
4,0
0,0
100,0
0,0
9,0
56,3
18
V 4♠
♦
8
10
-420
-420
1,0
1,0
3,0
25,0
75,0
19
V 3UT
♥
5
10
-630
-630
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
20
N 3
♦
♥
A
10
130
130
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
9
ØV
Birgitte Zeuthen - Frederik Zeuthen
S 2
♥
♦
2
11
200
200
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
9,0
56,3
10
N 3♠
♦
K
9
140
140
3,0
1,0
1,0
75,0
25,0
11
Ø 3♠
♥
A
8
50
50
2,0
2,0
2,0
50,0
50,0
12
V 1
♥
♠T
9
-140
-140
0,0
4,0
4,0
0,0
100,0