+
Turnering #244
Almindelig klubturnering, A-rækken RØD
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Britta Figge (Frederiksværk Bridgeklub) - Claus Spange Mikkelsen (Hundested Bridgeklub)
Almindelig klubturnering, A-rækken RØD
Parturnering
Dato: 24-02-2020
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
NS
Anne Mette Thulsted - Peter Spitz
Ø 3♣
♦
Q
10
-130
-130
-3,0
-3,0
3,0
-29,0
2
S 3UT
♥
2
8
-100
-100
-37,0
-37,0
37,0
3
Ø 3
♥
♦
A
9
-140
-140
11,0
11,0
-11,0
4
NS
Bjarne Møldrup - Birthe Overgaard Madsen
N 1♠
♣Q
9
140
140
5,0
5,0
-5,0
-10,0
5
S 5♠
♦
A
11
650
650
-1,0
-1,0
1,0
6
N 3
♥
♦
8
12
230
230
-14,0
-14,0
14,0
7
NS
Frances Yoshida - Søs Tranberg
V 2
♥
♣J
7
100
100
-8,0
-8,0
8,0
18,0
8
Ø 4
♥
♣A
9
50
50
26,0
26,0
-26,0
9
S 4
♥
♠A
12
480
480
0,0
0,0
0,0
10
NS
Ib Michael Jørgensen - Villy Thulsted
V 3UT
♦
J
9
-600
-600
-37,0
-37,0
37,0
-42,0
11
N 2UT
♥
T
6
-100
-100
-11,0
-11,0
11,0
12
N 3UT
♣T
12
690
690
6,0
6,0
-6,0
13
NS
Jørgen Buch-Jepsen - Gethe Hertz
Ø 5♣
♠J
12
-620
-620
11,0
11,0
-11,0
23,0
14
S 3♣
♠A
9
110
110
11,0
11,0
-11,0
15
S 4
♥
♠J
11
650
650
1,0
1,0
-1,0
16
NS
Flemming Johansen - Karl Jørgensen
Ø 3UT
♥
8
10
-630
-630
-27,0
-27,0
27,0
-72,0
17
N 4♣
♣J
9
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
18
S 5♠
♥
T
9
-200
-200
-38,0
-38,0
38,0
19
NS
Lotte Resen Steenstrup - Elsebeth Hoffmann
S 3
♥
♦
3
5
-200
-200
-17,0
-17,0
17,0
56,0
20
V 4♣
♣J
9
100
100
30,0
30,0
-30,0
21
S 3UT
♠T
9
600
600
43,0
43,0
-43,0
22
NS
Marianne Byrgesen - Flemming Byrgesen
N 4
♥
♦
7
10
420
420
-3,0
-3,0
3,0
8,0
23
Ø 2
♥
♠5
8
-110
-110
7,0
7,0
-7,0
24
Ø 2UT
♣2
7
50
50
4,0
4,0
-4,0
25
NS
Pernille Nielsen - Connie Thybo
Ø 3♠
♣K
9
-140
-140
-23,0
-23,0
23,0
6,0
26
N 4
♥
♠8
10
620
620
13,0
13,0
-13,0
27
N 6
♦
♦
5
13
940
940
16,0
16,0
-16,0