+
Turnering #244
Almindelig klubturnering, A-rækken RØD
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Frances Yoshida (Frederiksværk Bridgeklub) - Søs Tranberg (Frederiksværk Bridgeklub)
Almindelig klubturnering, A-rækken RØD
Parturnering
Dato: 24-02-2020
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
22
NS
Lotte Resen Steenstrup - Elsebeth Hoffmann
S 4♠
♥
8
10
420
420
-3,0
-3,0
3,0
22,0
23
V 4♣
♥
8
11
-150
-150
3,0
3,0
-3,0
24
S 1UT D
♠8
7
180
180
22,0
22,0
-22,0
1
NS
Flemming Johansen - Karl Jørgensen
N 2
♦
D
♥
K
7
-100
-100
1,0
1,0
-1,0
-24,0
2
S 4♠
♦
3
10
620
620
23,0
23,0
-23,0
3
V 5♣ D
♦
J
11
-750
-750
-48,0
-48,0
48,0
7
ØV
Britta Figge - Claus Spange Mikkelsen (S)
V 2
♥
♣J
7
100
100
-8,0
8,0
8,0
-18,0
8
Ø 4
♥
♣A
9
50
50
26,0
-26,0
-26,0
9
S 4
♥
♠A
12
480
480
0,0
0,0
0,0
13
ØV
Bjarne Møldrup - Birthe Overgaard Madsen
Ø 5♣
♠J
11
-600
-600
16,0
-16,0
-16,0
-8,0
14
S 3♣
♠4
8
-50
-50
-9,0
9,0
9,0
15
S 4
♥
♦
2
11
650
650
1,0
-1,0
-1,0
16
NS
Ib Michael Jørgensen - Villy Thulsted
Ø 3UT
♣3
10
-630
-630
-27,0
-27,0
27,0
-9,0
17
N 4♣
♥
A
8
-100
-100
-15,0
-15,0
15,0
18
N 4
♥
♣7
10
620
620
33,0
33,0
-33,0
10
ØV
Marianne Byrgesen - Flemming Byrgesen
V 3UT
♣5
8
100
100
19,0
-19,0
-19,0
-39,0
11
N 2UT
♥
T
8
120
120
19,0
-19,0
-19,0
12
S 3UT
♣2
11
660
660
1,0
-1,0
-1,0
25
NS
Anne Mette Thulsted - Peter Spitz
V 4♠ D
♦
7
9
200
200
14,0
14,0
-14,0
37,0
26
Ø 4♠ D
♥
A
8
500
500
-1,0
-1,0
1,0
27
S 6♠
♣A
13
1010
1010
24,0
24,0
-24,0
19
ØV
Pernille Nielsen - Connie Thybo
N 1UT
♦
2
7
90
90
21,0
-21,0
-21,0
-27,0
20
V 3♣
♣J
9
-110
-110
8,0
-8,0
-8,0
21
Ø 3♠
♣Q
6
150
150
-2,0
2,0
2,0
4
ØV
Jørgen Buch-Jepsen - Gethe Hertz
N 2♠
♦
9
8
110
110
0,0
0,0
0,0
-11,0
5
S 5♠
♣Q
11
650
650
-1,0
1,0
1,0
6
N 4
♥
♦
8
11
450
450
12,0
-12,0
-12,0