+
Turnering #9
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Sanne Busk (Blakset-Klubberne) - Alejandra Mørk (Blakset-Klubberne)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Arne Skov - Sonny Buhl
S 2UT
♠J
7
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
6,3
93,8
-4,0
41,7
2
Ø 4♠
♦
A
9
50
50
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
3
N 1UT
♣2
6
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
43,8
56,3
4
NS
Kim Meyer - Henning Bay
S 3♣
♦
A
10
130
130
2,0
2,0
-2,0
62,5
37,5
11,0
72,9
5
V 2♠
♣T
11
-200
-200
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
6
S 3
♥
♠A
8
-50
-50
5,0
5,0
-5,0
81,3
18,8
7
NS
Mia Mydtskov - Betina Bertramsen
N 3♠
♦
5
8
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
-14,0
20,8
8
N 3UT
♦
5
9
400
400
-2,0
-2,0
2,0
37,5
62,5
9
V 2♠
♣2
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
10
ØV
Hanne Tolstrup - Jess Christensen
N 3UT
♥
9
8
-100
-100
-4,0
4,0
4,0
25,0
75,0
-3,4
43,0
11
N 4UT
♥
J
10
430
430
3,4
-3,4
-3,4
71,1
28,9
12
Ø 3
♥
♣A
7
100
100
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
13
NS
Michael Hoffmann - Ole Johansen
S 1UT
♠8
6
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
68,8
31,3
3,0
56,3
14
Ø 3UT
♠J
10
-430
-430
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
15
S 3UT
♥
4
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0
16
ØV
Louise Sigvardt - Thomas Sigvardt
V 4
♥
♣6
10
-620
-620
-7,0
7,0
7,0
6,3
93,8
0,0
50,0
17
S 3
♦
♥
9
9
110
110
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
18
N 4♠
♥
4
11
650
650
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
19
NS
Vinni Smith - Sonny Melecini
N 3♠
♦
K
10
170
170
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
-8,0
33,3
20
N 2
♥
♣J
8
110
110
4,0
4,0
-4,0
75,0
25,0
21
S 3UT
♥
T
8
-100
-100
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
22
ØV
Mette Gerlak Pedersen - Rolf Pedersen
N 4
♥
♠7
10
420
420
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
-20,0
8,3
23
S 1UT
♦
J
8
120
120
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
24
S 3UT
♦
4
9
400
400
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
25
ØV
Bibi Jessen - Henni Karlsen
S 1UT
♠Q
10
180
180
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
8,0
66,7
26
N 3
♦
♥
A
9
110
110
-2,0
2,0
2,0
37,5
62,5
27
Ø 3♠
♣7
10
-170
-170
-6,0
6,0
6,0
12,5
87,5
28
ØV
Birgit Petersen - Peter Autrup
S 3♠
♣7
11
200
200
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
-3,0
43,8
29
Ø 3♣
♥
J
8
100
100
3,0
-3,0
-3,0
68,8
31,3
30
S 5♣
♥
A
10
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
31,3
68,8
31
NS
Ellen Jepsen - Erik Jepsen
Ø 2♠
♣J
7
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
5,6
61,7
32
Ø 3
♥
♦
A
8
100
100
5,6
5,6
-5,6
85,2
14,8
33
S 3UT
♥
8
10
430
430
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
34
NS
Annette Brummerstedt - Bente Roed Jensen
Ø 1
♦
♠Q
7
-70
-70
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
11,0
72,9
35
N 2
♥
♦
6
8
110
110
5,0
5,0
-5,0
81,3
18,8
36
V 1UT
♠4
7
-90
-90
6,0
6,0
-6,0
87,5
12,5