+
Turnering #9
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Annette Brummerstedt (Blakset-Klubberne) - Bente Roed Jensen (Blakset-Klubberne)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Mia Mydtskov - Betina Bertramsen
S 1UT
♥
2
6
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
6,3
93,8
-7,0
35,4
2
Ø 4♠
♦
Q
10
-420
-420
-8,0
-8,0
8,0
0,0
100,0
3
N 1♠
♦
A
8
110
110
8,0
8,0
-8,0
100,0
0,0
4
ØV
Hanne Tolstrup - Jess Christensen
S 1UT
♠T
9
150
150
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
-11,0
27,1
5
Ø 3UT
♣3
12
-490
-490
-2,0
2,0
2,0
37,5
62,5
6
N 2
♥
♠K
7
-50
-50
5,0
-5,0
-5,0
81,3
18,8
7
NS
Michael Hoffmann - Ole Johansen
V 1
♦
♥
Q
7
-70
-70
-1,0
-1,0
1,0
43,8
56,3
-5,0
39,6
8
N 3UT
♦
8
10
430
430
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
V 2♠
♥
K
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
10
ØV
Louise Sigvardt - Thomas Sigvardt
S 3
♦
♠8
10
130
130
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
8,8
68,2
11
N 2UT
♥
J
6
-100
-100
-6,8
6,8
6,8
7,8
92,2
12
Ø 3
♥
♣A
10
-170
-170
-6,0
6,0
6,0
12,5
87,5
13
ØV
Vinni Smith - Sonny Melecini
S 2UT
♠8
6
-200
-200
-5,0
5,0
5,0
18,8
81,3
-1,0
47,9
14
Ø 1
♦
♣K
9
-110
-110
4,0
-4,0
-4,0
75,0
25,0
15
S 3♠
♥
8
9
140
140
2,0
-2,0
-2,0
62,5
37,5
16
ØV
Mette Gerlak Pedersen - Rolf Pedersen
N 4♠
♣A
7
-150
-150
-2,0
2,0
2,0
37,5
62,5
0,0
50,0
17
N 1♣
♦
9
5
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
12,5
87,5
18
N 4♠
♦
T
12
680
680
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
19
NS
Bibi Jessen - Henni Karlsen
N 4♠
♥
9
12
480
480
5,0
5,0
-5,0
81,3
18,8
17,0
85,4
20
Ø 2♠
♥
6
6
200
200
7,0
7,0
-7,0
93,8
6,3
21
N 1♣
♠9
11
150
150
5,0
5,0
-5,0
81,3
18,8
22
NS
Birgit Petersen - Peter Autrup
Ø 5
♦
♥
9
9
200
200
1,0
1,0
-1,0
56,3
43,8
-9,0
31,3
23
N 3
♥
♣3
7
-200
-200
-6,0
-6,0
6,0
12,5
87,5
24
S 2♠
♦
3
8
110
110
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
25
ØV
Ellen Jepsen - Erik Jepsen
N 3
♦
♣Q
9
110
110
-8,0
8,0
8,0
0,0
100,0
7,0
64,6
26
S 4♠
♣J
9
-100
-100
-7,0
7,0
7,0
6,3
93,8
27
S 5♣
♥
9
13
440
440
8,0
-8,0
-8,0
100,0
0,0
28
ØV
Gisli Gudjonsson - Per Nissen
S 2UT
♥
4
10
180
180
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
2,0
54,2
29
Ø 2
♥
♣K
10
-170
-170
-8,0
8,0
8,0
0,0
100,0
30
S 3♣
♥
Q
10
130
130
6,0
-6,0
-6,0
87,5
12,5
31
NS
Jens Petersen - Vibeke Hastrup
V 4
♥
♦
J
9
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-10,8
27,6
32
Ø 2♠
♦
J
8
-110
-110
-6,8
-6,8
6,8
7,8
92,2
33
S 4
♦
♥
8
12
170
170
-4,0
-4,0
4,0
25,0
75,0
34
ØV
Sanne Busk - Alejandra Mørk
Ø 1
♦
♠Q
7
-70
-70
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-11,0
27,1
35
N 2
♥
♦
6
8
110
110
5,0
-5,0
-5,0
81,3
18,8
36
V 1UT
♠4
7
-90
-90
6,0
-6,0
-6,0
87,5
12,5