+
Turnering #9
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Gertrud Knudsen (Sorø Bridgeklub) - Bodil Beier (Sorø Bridgeklub)
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jette Glavind - Kirsten Vad
S 3♣
♦
7
7
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
11,1
88,9
-6,0
38,9
2
Ø 1♠
♦
A
10
-170
-170
-4,0
-4,0
4,0
27,8
72,2
3
V 2
♥
♠A
7
100
100
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
4
NS
Peter Stensgaard Larsen - Dorte Henriksen
Ø 2
♥
♠A
10
-170
-170
-4,0
-4,0
4,0
27,8
72,2
-9,8
31,9
5
V 3UT
♥
7
13
-520
-520
-8,0
-8,0
8,0
5,6
94,4
6
Ø 3
♦
♥
A
9
-110
-110
2,2
2,2
-2,2
62,3
37,7
7
NS
Jens Kristian Behrens - Astrid Næser
Ø 2
♥
♦
J
8
-110
-110
-4,0
-4,0
4,0
27,8
72,2
4,0
57,4
8
N 4
♥
♣A
11
450
450
3,0
3,0
-3,0
66,7
33,3
9
Ø 3UT
♣3
8
100
100
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
10
ØV
Ulla Jørgensen - Christine Hostbo
S 3
♥
♠J
8
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
-6,0
38,9
11
N 2♣
♦
5
8
90
90
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
12
S 2♠
♦
A
9
140
140
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
13
ØV
Conny Hansen - Marianne Kristensen
Ø 1UT
♣J
7
-90
-90
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
23,0
92,6
14
Ø 2UT
♣T
10
-180
-180
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
15
N 2UT
♣8
6
-200
-200
-9,0
9,0
9,0
0,0
100,0
16
ØV
Anette Christensen - Olav Christensen
V 2
♥
♣6
9
-140
-140
4,0
-4,0
-4,0
72,2
27,8
-1,4
47,3
17
S 3
♦
♥
2
9
110
110
4,4
-4,4
-4,4
74,7
25,3
18
N 2♠
♣6
11
200
200
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9
19
ØV
Helge Bach Nielsen - Anders Steenkjær
N 4♠
♥
A
12
480
480
9,0
-9,0
-9,0
100,0
0,0
-1,0
48,2
20
Ø 1UT
♥
2
8
-120
-120
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
21
N 2♣
♦
7
9
110
110
-3,0
3,0
3,0
33,3
66,7
22
ØV
Birgitte Kammer - Helle Rønn
N 3
♥
♦
A
10
170
170
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
-1,0
48,1
23
S 2
♦
♣A
8
90
90
3,0
-3,0
-3,0
66,7
33,3
24
S 2♠
♦
4
7
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
22,2
77,8
25
NS
(Oversidder)
M*
M-
0,5
0,5
-1,8
52,6
40,0
1,4
52,6
26
M*
M-
0,5
0,5
-1,8
52,6
40,0
27
M*
M-
0,5
0,5
-1,8
52,6
40,0
28
NS
Shiela Egede - Hanne Sørensen
N 3UT
♥
J
11
660
660
7,8
7,8
-7,8
93,2
6,8
9,8
68,1
29
V 2UT
♦
A
8
-120
-120
-5,0
-5,0
5,0
22,2
77,8
30
N 3♠
♥
3
9
140
140
7,0
7,0
-7,0
88,9
11,1
31
NS
June Heathcote - Pia Stærmose
V 2
♥
♣A
9
-140
-140
-3,0
-3,0
3,0
33,3
66,7
3,0
55,6
32
S 1UT
♣A
7
90
90
5,0
5,0
-5,0
77,8
22,2
33
N 3UT
♠2
11
460
460
1,0
1,0
-1,0
55,6
44,4
34
ØV
Lene Andersen - Kim Schultz
Ø 1
♦
♥
3
6
50
50
1,0
-1,0
-1,0
55,6
44,4
1,0
51,9
35
N 2
♥
♠A
9
140
140
5,0
-5,0
-5,0
77,8
22,2
36
Ø 3UT
♣9
10
-630
-630
-7,0
7,0
7,0
11,1
88,9