+
Turnering #7
Begynder DM, B-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 37: Hanne Marie Kristensen (Nyborg Bridgeklub) - Lise Keller (Nyborg Bridgeklub)
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Maja Lorenz - Jytte Eckardt
N 1
♦
♥
K
6
-50
-50
-10,5
10,5
10,5
26,2
73,8
-6,5
45,0
2
Ø 3♠
♥
J
9
-140
-140
2,0
-2,0
-2,0
54,6
45,5
3
S 3UT
♥
4
10
430
430
15,0
-15,0
-15,0
84,1
15,9
4
NS
Lene Hesseldal - Anne Lise Pedersen
V 3♠
♥
3
9
-140
-140
-11,0
-11,0
11,0
25,0
75,0
-9,0
43,2
5
Ø 4
♥
♣K
10
-420
-420
-19,0
-19,0
19,0
6,8
93,2
6
V 3UT
♣3
8
100
100
21,0
21,0
-21,0
97,7
2,3
7
NS
Lisa Herlet - Mette Carstad
N 1♠
♥
5
7
80
80
-9,0
-9,0
9,0
29,6
70,5
-46,0
15,2
8
S 4♠
♥
7
9
-50
-50
-17,0
-17,0
17,0
11,4
88,6
9
S 3
♥
♣4
7
-100
-100
-20,0
-20,0
20,0
4,5
95,5
10
NS
Karen Margit Stahlschmidt - Stig Terkelsen
N 2♠
♥
2
11
200
200
2,0
2,0
-2,0
54,6
45,5
37,0
78,0
11
S 4
♥
♦
4
10
420
420
14,0
14,0
-14,0
81,8
18,2
12
Ø 5
♦
♣2
8
150
150
21,0
21,0
-21,0
97,7
2,3
13
ØV
Lotte Frandsen - Else Rasmussen
N 2
♥
♦
A
8
110
110
16,0
-16,0
-16,0
86,4
13,6
-20,0
34,9
14
N 2♠
♦
A
10
170
170
4,0
-4,0
-4,0
59,1
40,9
15
N 3♠
♥
3
8
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
16
ØV
Thomas Kurtzmann - Helle Pilgaard
N 1UT
♣Q
10
180
180
12,0
-12,0
-12,0
77,3
22,7
-15,0
38,6
17
V 4♠
♦
K
10
-420
-420
-19,0
19,0
19,0
6,8
93,2
18
V 3
♦
D
♠K
5
800
800
22,0
-22,0
-22,0
100,0
0,0
19
NS
Hedda Sandemose - Susan Deleuran
Ø 2♠
♥
T
7
100
100
12,0
12,0
-12,0
77,3
22,7
17,0
62,9
20
S 4
♥
♦
5
8
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
29,6
70,5
21
V 3UT
♥
K
5
200
200
14,0
14,0
-14,0
81,8
18,2
22
NS
Bitten Dahl Andersen - Birgitte Bendix
V 2♠
♦
Q
8
-110
-110
2,1
2,1
-2,1
54,8
45,3
-11,9
41,0
23
V 2
♦
♥
2
9
-110
-110
-2,0
-2,0
2,0
45,5
54,6
24
N 4
♥
♠A
9
-50
-50
-12,0
-12,0
12,0
22,7
77,3
25
ØV
Lars Pallesen - Per Henriksen
V 3
♥
♦
2
12
-230
-230
8,0
-8,0
-8,0
68,2
31,8
-0,2
49,9
26
P
0
0
4,2
-4,2
-4,2
59,5
40,5
27
S 4♠
♣5
9
-50
-50
-12,0
12,0
12,0
22,7
77,3
28
ØV
Liselotte Gaardmand - Christian Steffensen
V 2UT
♦
J
6
100
100
8,0
-8,0
-8,0
68,2
31,8
13,0
59,9
29
Ø 3
♥
♦
A
8
100
100
-21,0
21,0
21,0
2,3
97,7
30
S 1♣
♥
8
9
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
31
ØV
Ole Laugesen (S) - Per Nielsen (S)
N 3
♦
♠2
9
110
110
-11,0
11,0
11,0
25,0
75,0
13,0
59,8
32
V 2UT
♥
A
6
200
200
14,0
-14,0
-14,0
81,8
18,2
33
N 3♠
♦
8
11
200
200
-16,0
16,0
16,0
13,6
86,4
34
ØV
Astrid Vestergaard - Bodil Jacobsen
N 3UT
♣7
12
690
690
6,0
-6,0
-6,0
63,6
36,4
-12,0
40,9
35
V 2UT
♦
7
8
-120
-120
-5,0
5,0
5,0
38,6
61,4
36
V 2
♦
♣5
6
200
200
11,0
-11,0
-11,0
75,0
25,0