+
Turnering #7
Begynder DM, B-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 3: Helen Frost (Bridgeakademiet) - Lene Bruun (Bridgeakademiet)
Begynder DM, B-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Chrilles Svendsen - Hother Krefeld
N 2UT
♦
2
8
120
120
17,8
-17,8
-17,8
90,4
9,6
-0,8
49,4
2
V 2♠
♥
6
9
-140
-140
2,0
-2,0
-2,0
54,6
45,5
3
V 2
♥
♠9
9
-140
-140
-19,0
19,0
19,0
6,8
93,2
4
ØV
Anette Winther - Elisabeth Steensberg
Ø 2♠
♥
2
11
-200
-200
-17,0
17,0
17,0
11,4
88,6
32,0
74,2
5
Ø 2
♥
♥
4
10
-170
-170
-10,0
10,0
10,0
27,3
72,7
6
Ø 4♠
♣2
10
-620
-620
-5,0
5,0
5,0
38,6
61,4
7
NS
Bodil Lilliegaard (S) - Knud Erik Larsen (S)
N 3UT
♠2
10
630
630
17,0
17,0
-17,0
88,6
11,4
29,0
72,0
8
S 3♠
♣6
11
200
200
15,0
15,0
-15,0
84,1
15,9
9
N 4
♦
♠2
10
130
130
-3,0
-3,0
3,0
43,2
56,8
10
ØV
Birgitte Mandø - Marianne Kjems
S 2
♦
♣2
10
130
130
-7,0
7,0
7,0
34,1
65,9
22,0
66,7
11
N 4
♥
♠3
9
-50
-50
-16,0
16,0
16,0
13,6
86,4
12
V 3
♦
♥
A
8
50
50
1,0
-1,0
-1,0
52,3
47,7
13
NS
Lone Kirsten Rasmussen - Marianne Bregning
S 4
♥
♣4
9
-100
-100
4,0
4,0
-4,0
59,1
40,9
24,0
68,2
14
N 2♠
♦
A
10
170
170
4,0
4,0
-4,0
59,1
40,9
15
N 2♠
♥
9
8
110
110
16,0
16,0
-16,0
86,4
13,6
16
NS
Lisbeth Kristensen - Dorrit Palmer
N 3UT
♦
2
7
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
6,8
93,2
-7,0
44,7
17
S 2
♥
D
♣K
8
470
470
22,0
22,0
-22,0
100,0
0,0
18
N 3UT
♦
J
7
-200
-200
-10,0
-10,0
10,0
27,3
72,7
19
ØV
Elsebeth Hansen - Gitte Hessel-Andersen
Ø 2♠
♥
T
8
-110
-110
-3,0
3,0
3,0
43,2
56,8
34,0
75,8
20
S 4
♥
D
♠K
8
-500
-500
-21,0
21,0
21,0
2,3
97,7
21
V 2♠
♥
K
10
-170
-170
-10,0
10,0
10,0
27,3
72,7
22
ØV
Lone Jandorf - Bitten Beck-Hansen
N 5
♦
D
♣A
7
-800
-800
-22,0
22,0
22,0
0,1
99,9
1,0
50,7
23
Ø 3
♥
♣2
8
100
100
11,0
-11,0
-11,0
75,0
25,0
24
N 4
♥
♠A
10
420
420
10,0
-10,0
-10,0
72,7
27,3
25
NS
Ulla Mikkelsen - Lone Wagn Jansen
S 2♠
♥
K
9
140
140
20,0
20,0
-20,0
95,5
4,5
57,7
93,7
26
S 1
♥
♠K
7
80
80
16,7
16,7
-16,7
88,0
12,0
27
S 3UT
♠2
11
460
460
21,0
21,0
-21,0
97,7
2,3
28
NS
Birte Brüel - Carl Erik Dalgaard
V 2UT
♠3
6
100
100
8,0
8,0
-8,0
68,2
31,8
-26,0
30,3
29
N 4♣
♦
Q
12
170
170
-18,0
-18,0
18,0
9,1
90,9
30
S 3UT
♦
4
7
-100
-100
-16,0
-16,0
16,0
13,6
86,4
31
NS
Karl Lasthein - Karen Lasthein-Andersen
S 3UT
♦
T
10
630
630
11,0
11,0
-11,0
75,0
25,0
26,0
69,7
32
Ø 3♠
♥
9
7
200
200
14,0
14,0
-14,0
81,8
18,2
33
N 4♠
♥
2
11
450
450
1,0
1,0
-1,0
52,3
47,7
34
ØV
Betina Brun Pedersen - Torben Brun
N 6♠
♦
K
13
1460
1460
22,0
-22,0
-22,0
100,0
0,0
-4,0
47,0
35
V 2UT
♣3
8
-120
-120
-5,0
5,0
5,0
38,6
61,4
36
S 4♠
♣A
9
-100
-100
-13,0
13,0
13,0
20,5
79,6