+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 88: Bodil Schrøder (Københavns Bridge Klub) - Peter Krogh (Bridgeklubben HCØ)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Susanne Anker - Christian Højen Burchardt
N 4♠
♠2
11
450
450
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
32,0
63,6
2
N 2♠
♣6
9
140
140
-7,0
-7,0
7,0
44,1
55,9
3
NS
Tine Thisted Binder - Peter Jacobsen
Ø 3
♦
♠5
8
100
100
-8,0
-8,0
8,0
43,2
56,8
49,0
70,8
4
V 2
♥
♥
J
6
200
200
57,0
57,0
-57,0
98,3
1,7
5
NS
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Ø 6♣
♦
J
10
100
100
58,0
58,0
-58,0
99,2
0,9
104,0
94,1
6
S 3
♦
♣T
10
130
130
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
7
NS
Lilli-Ann Nielsen - Lars Kirkegaard Nielsen
S 3♠
♦
K
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-38,0
33,9
8
V 4♣
♦
6
10
-130
-130
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3
9
NS
Bente Christensen - Peter Gallmayer
S 3♣
♥
Q
9
110
110
30,0
30,0
-30,0
75,4
24,6
67,0
78,4
10
V 3♠
♥
A
10
-170
-170
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
11
NS
Susanne Buus Thomsen - Claus Lund
N 4♠ D
♥
Q
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
16,1
83,9
-3,0
48,7
12
Ø 3UT
♥
6
8
50
50
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
13
NS
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
V 3♠
♣8
7
200
200
58,0
58,0
-58,0
99,2
0,9
66,0
78,0
14
N 3UT
♠4
10
430
430
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
15
NS
Bente Bo Christensen - Lasse Bo Krefeld
Ø 4♠
♥
3
8
100
100
50,0
50,0
-50,0
92,4
7,6
-6,0
47,5
16
Ø 3UT
♥
5
12
-690
-690
-56,0
-56,0
56,0
2,5
97,5
17
NS
Johanne Bilde Kofoed - Jens Kofoed
V 4♠
♥
A
10
-420
-420
34,0
34,0
-34,0
78,8
21,2
59,0
75,0
18
Ø 3
♥
D
♠A
8
100
100
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
19
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
V 4
♥
♠5
11
-650
-650
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
-14,0
44,1
20
N 2♠
♥
A
8
110
110
2,0
2,0
-2,0
51,7
48,3
21
NS
Lene Priess - Preben Schmidt
S 2UT
♥
K
7
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-41,0
32,6
22
N 3UT
♣A
6
-150
-150
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
23
NS
Helle Simon Elbro - Frank Paaskesen
V 2
♥
D
♦
K
5
800
800
46,8
46,8
-46,8
89,6
10,4
-8,1
46,6
24
N 6♣
♥
K
10
-100
-100
-54,9
-54,9
54,9
3,5
96,5
25
NS
Kirsten Simonsen - Torben Ebbesen
N 4
♥
♣K
12
480
480
38,6
38,6
-38,6
82,8
17,3
82,4
84,9
26
S 4♠
♥
A
11
650
650
43,7
43,7
-43,7
87,1
12,9
27
NS
Jytteneia Kamstrup - Vagn Brobæk
S 1UT
♥
5
6
-50
-50
20,3
20,3
-20,3
67,2
32,8
72,2
80,6
28
S 3UT
♥
J
9
600
600
51,9
51,9
-51,9
94,0
6,1
29
NS
Kirsten Dalgaard - Carsten Schødt Pedersen
V 3UT
♦
9
10
-630
-630
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
18,3
57,8
30
V 4♠
♠4
10
-420
-420
18,3
18,3
-18,3
65,5
34,5