+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 80: Annette Bjørn Jensen (Bridgeklubben Nord) - Michael Ankersen (Aalborg Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Maria Dam Mortensen - Henning Østergård
N 2♠
♥
T
8
110
110
13,0
-13,0
-13,0
61,0
39,0
-54,0
27,1
2
V 5
♦
♥
A
10
50
50
41,0
-41,0
-41,0
84,8
15,3
3
ØV
Birte Eriksen - Uffe Poulsen
V 3♣
♠4
12
-170
-170
51,0
-51,0
-51,0
93,2
6,8
-10,0
45,8
4
Ø 1UT
♦
2
8
-120
-120
-41,0
41,0
41,0
15,3
84,8
5
ØV
Susan Hjorslev Lund - Nis Rasmussen
Ø 4♠
♦
A
10
-420
-420
-22,0
22,0
22,0
31,4
68,6
19,0
58,1
6
N 3UT
♥
4
12
490
490
3,0
-3,0
-3,0
52,5
47,5
7
ØV
Anne-Marie Hald Svenningsen - Steven Sidelmann Basnov
N 3UT
♣T
11
660
660
-33,0
33,0
33,0
22,0
78,0
86,0
86,4
8
Ø 5♣ D
♦
A
11
-550
-550
-53,0
53,0
53,0
5,1
94,9
9
ØV
Betty Sørensen - Preben Knudsen
Ø 1UT
♠K
8
-120
-120
3,1
-3,1
-3,1
52,6
47,4
-27,1
38,5
10
Ø 3♠
♣5
7
200
200
24,0
-24,0
-24,0
70,3
29,7
11
ØV
Birgitte Schultz-Møller - Niels Tofte
Ø 4♠
♠6
7
150
150
58,0
-58,0
-58,0
99,2
0,9
-33,0
36,0
12
Ø 4
♦
♥
6
9
50
50
-25,0
25,0
25,0
28,8
71,2
13
ØV
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
N 4
♥
♣6
7
-300
-300
-46,0
46,0
46,0
11,0
89,0
-11,0
45,3
14
S 3
♥
♦
J
9
140
140
57,0
-57,0
-57,0
98,3
1,7
15
ØV
Susanne Anker - Christian Højen Burchardt
S 2♠
♥
4
7
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
47,5
52,5
32,0
63,6
16
Ø 4♠
♣T
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
25,4
74,6
17
ØV
Tine Thisted Binder - Peter Jacobsen
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-16,0
16,0
16,0
36,4
63,6
-36,0
34,7
18
S 4♠
♣J
11
650
650
52,0
-52,0
-52,0
94,1
5,9
19
ØV
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
N 3♣
♣8
9
110
110
-27,0
27,0
27,0
27,1
72,9
8,0
53,4
20
N 2UT
♣8
10
180
180
19,0
-19,0
-19,0
66,1
33,9
21
ØV
Lilli-Ann Nielsen - Lars Kirkegaard Nielsen
N 2♠
♣Q
11
200
200
17,0
-17,0
-17,0
64,4
35,6
28,0
61,9
22
Ø 6UT
♣7
13
-1470
-1470
-45,0
45,0
45,0
11,9
88,1
23
ØV
Bente Christensen - Peter Gallmayer
S 4
♥
♣A
9
-100
-100
-16,0
16,0
16,0
36,4
63,6
31,0
63,1
24
Ø 5
♦
♥
T
11
-400
-400
-15,0
15,0
15,0
37,3
62,7
25
ØV
Susanne Buus Thomsen - Claus Lund
N 3
♥
♣K
7
-100
-100
-22,0
22,0
22,0
31,4
68,6
79,0
83,5
26
S 2♠
♦
7
5
-300
-300
-57,0
57,0
57,0
1,7
98,3
27
ØV
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
V 3UT
♥
5
10
-430
-430
-47,0
47,0
47,0
10,2
89,8
98,0
91,5
28
V 5
♦
D
♣2
11
-550
-550
-51,0
51,0
51,0
6,8
93,2
29
ØV
Bente Bo Christensen - Lasse Bo Krefeld
V 2♠
♣A
6
200
200
12,0
-12,0
-12,0
60,2
39,8
-27,0
38,6
30
V 2♠
♦
3
9
-140
-140
15,0
-15,0
-15,0
62,7
37,3