+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 75: Dorit Jensen (Uhre Bridgeklub) - Viggo Lybker (Uhre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jytteneia Kamstrup - Vagn Brobæk
N 3♠
♥
7
10
170
170
-26,0
-26,0
26,0
28,0
72,0
-33,0
36,0
2
N 3♠
♥
A
9
140
140
-7,0
-7,0
7,0
44,1
55,9
3
NS
Kirsten Dalgaard - Carsten Schødt Pedersen
Ø 3
♦
♠7
8
100
100
-8,0
-8,0
8,0
43,2
56,8
-13,0
44,5
4
P
0
0
-5,0
-5,0
5,0
45,8
54,2
5
NS
Charlotte Monberg - Jacob Monberg
V 3UT
♦
9
10
-430
-430
13,0
13,0
-13,0
61,0
39,0
36,0
65,3
6
S 3
♦
♣Q
9
110
110
23,0
23,0
-23,0
69,5
30,5
7
NS
Pia Knak Jacobsen - Steen Jacobsen
N 3♠
♦
8
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-67,0
21,6
8
V 2UT
♠4
10
-180
-180
-40,0
-40,0
40,0
16,1
83,9
9
NS
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
S 1UT
♥
Q
6
-50
-50
16,0
16,0
-16,0
63,6
36,4
53,0
72,5
10
Ø 3♠
♣9
10
-170
-170
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
11
NS
Jeanet Normann - Torben Agersnap
Ø 3UT
♠T
7
100
100
7,0
7,0
-7,0
55,9
44,1
44,0
68,6
12
V 3
♦
♣J
8
50
50
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
13
NS
Tommy Johnsen - Anne Mette Hattens
Ø 2
♦
♣K
10
-130
-130
-17,0
-17,0
17,0
35,6
64,4
-57,0
25,8
14
N 3UT
♠3
9
400
400
-40,0
-40,0
40,0
16,1
83,9
15
NS
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
Ø 2♠
♣8
8
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
47,5
52,5
5,0
52,1
16
V 3UT
♣5
10
-630
-630
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
17
NS
Inge Keiser - Søren Parbo
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-13,0
-13,0
13,0
39,0
61,0
-17,0
42,8
18
Ø 3
♥
♠A
8
50
50
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
19
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
V 5
♥
♦
9
11
-650
-650
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
3,0
51,3
20
S 3
♦
♥
Q
10
130
130
19,0
19,0
-19,0
66,1
33,9
21
NS
Maria Dam Mortensen - Henning Østergård
Ø 2♠
♦
A
8
-110
-110
-17,0
-17,0
17,0
35,6
64,4
-40,0
33,1
22
N 3UT
♣A
7
-100
-100
-23,0
-23,0
23,0
30,5
69,5
23
NS
Birte Eriksen - Uffe Poulsen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
-9,2
46,1
24
N 3
♦
♥
A
11
150
150
-7,1
-7,1
7,1
44,0
56,0
25
NS
Susan Hjorslev Lund - Nis Rasmussen
N 4
♥
♣K
12
480
480
38,6
38,6
-38,6
82,8
17,3
33,6
64,2
26
S 3♠
♥
A
11
200
200
-5,1
-5,1
5,1
45,7
54,3
27
NS
Anne-Marie Hald Svenningsen - Steven Sidelmann Basnov
Ø 2
♥
♦
3
9
-140
-140
-41,7
-41,7
41,7
14,7
85,3
-20,3
41,4
28
S 3
♦
♦
8
10
130
130
21,4
21,4
-21,4
68,1
31,9
29
NS
Betty Sørensen - Preben Knudsen
Ø 6UT
♥
Q
11
100
100
58,0
58,0
-58,0
99,1
0,9
51,9
72,0
30
V 3UT
♣2
10
-430
-430
-6,1
-6,1
6,1
44,8
55,2