+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 64: Charlotte Koch-Palmund (Young Sharks) - Lars Blakset (Blakset-Klubberne)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Birte Eriksen - Uffe Poulsen
N 4♠
♠8
11
450
450
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
32,0
63,6
2
S 2♠
♥
J
9
140
140
-7,0
-7,0
7,0
44,1
55,9
3
NS
Susan Hjorslev Lund - Nis Rasmussen
V 4
♥
♠A
5
500
500
58,0
58,0
-58,0
99,2
0,9
99,0
92,0
4
V 1
♥
♠4
6
100
100
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
5
NS
Anne-Marie Hald Svenningsen - Steven Sidelmann Basnov
Ø 6♣
♠J
11
50
50
55,0
55,0
-55,0
96,6
3,4
34,0
64,4
6
N 1UT
♥
5
5
-100
-100
-21,0
-21,0
21,0
32,2
67,8
7
NS
Betty Sørensen - Preben Knudsen
N 2♠
♦
Q
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-38,0
33,9
8
Ø 3♣
♠J
10
-130
-130
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3
9
NS
Birgitte Schultz-Møller - Niels Tofte
S 1UT
♠2
9
150
150
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
76,0
82,2
10
V 3♠
♥
A
10
-170
-170
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
11
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
V 5
♦
♠A
9
100
100
7,0
7,0
-7,0
55,9
44,1
-38,0
33,9
12
Ø 3UT
♣5
11
-460
-460
-45,0
-45,0
45,0
11,9
88,1
13
NS
Susanne Anker - Christian Højen Burchardt
N 2
♥
♦
A
8
110
110
55,0
55,0
-55,0
96,6
3,4
105,0
94,5
14
S 3UT
♠6
11
460
460
50,0
50,0
-50,0
92,4
7,6
15
NS
Tine Thisted Binder - Peter Jacobsen
Ø 2♠
♣7
8
-110
-110
-3,0
-3,0
3,0
47,5
52,5
-34,0
35,6
16
Ø 3UT
♥
5
11
-660
-660
-31,0
-31,0
31,0
23,7
76,3
17
NS
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Ø 4♠
♥
K
10
-420
-420
34,0
34,0
-34,0
78,8
21,2
59,0
75,0
18
Ø 4
♥
♠A
8
100
100
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
19
NS
Lilli-Ann Nielsen - Lars Kirkegaard Nielsen
V 5
♥
♣2
9
200
200
55,0
55,0
-55,0
96,6
3,4
87,0
86,9
20
S 3
♦
♥
Q
11
150
150
32,0
32,0
-32,0
77,1
22,9
21
NS
Bente Christensen - Peter Gallmayer
S 3UT
♥
Q
6
-300
-300
-55,0
-55,0
55,0
3,4
96,6
-56,0
26,3
22
S 4♠
♣3
9
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
49,2
50,9
23
NS
Susanne Buus Thomsen - Claus Lund
V 1
♥
D
♣K
5
500
500
-45,8
-45,8
45,8
11,2
88,8
-52,9
27,6
24
N 3
♦
♥
A
11
150
150
-7,1
-7,1
7,1
44,0
56,0
25
NS
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
N 4
♥
♥
5
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
41,7
67,7
26
S 4♠
♥
A
11
650
650
43,7
43,7
-43,7
87,1
12,9
27
NS
Bente Bo Christensen - Lasse Bo Krefeld
Ø 2
♥
♣A
8
-110
-110
-19,3
-19,3
19,3
33,6
66,4
-47,8
29,8
28
S 3UT
♥
J
8
-100
-100
-28,5
-28,5
28,5
25,9
74,1
29
NS
Johanne Bilde Kofoed - Jens Kofoed
V 4♠
♣A
11
-650
-650
-26,4
-26,4
26,4
27,6
72,4
-8,1
46,6
30
Ø 4♠
♣J
10
-420
-420
18,3
18,3
-18,3
65,5
34,5