+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 63: Kirsten Vesth-Hansen (Studenterforeningens BC) - Dan Mungaard (Studenterforeningens BC)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Susan Hjorslev Lund - Nis Rasmussen
Ø 4
♦
♠6
7
150
150
-39,0
-39,0
39,0
17,0
83,1
-46,0
30,5
2
S 2♠
♥
J
9
140
140
-7,0
-7,0
7,0
44,1
55,9
3
NS
Anne-Marie Hald Svenningsen - Steven Sidelmann Basnov
Ø 3
♦
♠5
8
100
100
-8,0
-8,0
8,0
43,2
56,8
-13,0
44,5
4
P
0
0
-5,0
-5,0
5,0
45,8
54,2
5
NS
Betty Sørensen - Preben Knudsen
V 4♠
♣9
10
-420
-420
33,0
33,0
-33,0
78,0
22,0
79,0
83,5
6
S 3
♦
♣Q
10
130
130
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
7
NS
Birgitte Schultz-Møller - Niels Tofte
N 4♠
♥
Q
10
620
620
33,0
33,0
-33,0
78,0
22,0
46,0
69,5
8
N 4♠
♥
A
8
-100
-100
13,0
13,0
-13,0
61,0
39,0
9
NS
Anita Buus Thomsen - Tom Nørgaard
V 2
♥
♠3
9
-140
-140
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
-4,0
48,3
10
V 3♠
♥
A
10
-170
-170
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
11
NS
Susanne Anker - Christian Højen Burchardt
V 4
♦
♠A
8
100
100
7,0
7,0
-7,0
55,9
44,1
10,0
54,2
12
Ø 2UT
♦
4
9
-150
-150
3,0
3,0
-3,0
52,5
47,5
13
NS
Tine Thisted Binder - Peter Jacobsen
Ø 2
♦
♣Q
10
-130
-130
-17,0
-17,0
17,0
35,6
64,4
-75,0
18,2
14
N 3UT
♠3
8
-50
-50
-58,0
-58,0
58,0
0,9
99,2
15
NS
Bodil Nielsen - Hans Nielsen
Ø 4♠
♦
5
9
50
50
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
61,0
75,9
16
Ø 3UT
♣6
9
-600
-600
36,0
36,0
-36,0
80,5
19,5
17
NS
Lilli-Ann Nielsen - Lars Kirkegaard Nielsen
V 5♠
♥
A
11
-450
-450
-13,0
-13,0
13,0
39,0
61,0
-34,0
35,6
18
N 3♠
♥
K
8
-100
-100
-21,0
-21,0
21,0
32,2
67,8
19
NS
Bente Christensen - Peter Gallmayer
V 4
♥
♠5
11
-650
-650
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
35,0
64,8
20
S 1UT
♥
Q
11
210
210
51,0
51,0
-51,0
93,2
6,8
21
NS
Susanne Buus Thomsen - Claus Lund
Ø 3♠
♣T
7
100
100
30,0
30,0
-30,0
75,4
24,6
55,0
73,3
22
S 2UT
♣7
8
120
120
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
23
NS
Kirsten Inge Klæbel - Preben Jakobsen
S 2UT
♥
2
12
240
240
-50,9
-50,9
50,9
6,9
93,1
-58,0
25,4
24
V 3♠
♦
K
6
150
150
-7,1
-7,1
7,1
44,0
56,0
25
NS
Bente Bo Christensen - Lasse Bo Krefeld
N 4
♥
♠7
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
17,3
57,3
26
S 4♠
♦
3
10
620
620
19,3
19,3
-19,3
66,4
33,6
27
NS
Johanne Bilde Kofoed - Jens Kofoed
Ø 2
♥
♣K
8
-110
-110
-19,3
-19,3
19,3
33,6
66,4
2,0
50,9
28
S 4
♦
♥
J
10
130
130
21,4
21,4
-21,4
68,1
31,9
29
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
V 4♠
♣A
11
-650
-650
-26,4
-26,4
26,4
27,6
72,4
-49,8
28,9
30
V 4♠
♥
J
11
-450
-450
-23,4
-23,4
23,4
30,2
69,8