+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 42: Else Lentz (Sæby Bridgeklub) - Jens Abildgaard Jensen (Brønderslev Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
V 3
♥
♠Q
8
50
50
-16,0
16,0
16,0
36,4
63,6
17,0
57,2
2
V 4
♦
♥
A
10
-130
-130
-1,0
1,0
1,0
49,2
50,9
3
ØV
Kate Kristensen - Niels Kristian Kristensen
V 3UT
♠8
13
-720
-720
-33,0
33,0
33,0
22,0
78,0
74,0
81,4
4
V 1UT
♣4
8
-120
-120
-41,0
41,0
41,0
15,3
84,8
5
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
V 4♠
♥
A
9
50
50
28,0
-28,0
-28,0
73,7
26,3
-31,0
36,9
6
S 4UT
♥
J
12
490
490
3,0
-3,0
-3,0
52,5
47,5
7
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Henrik Falk
S 4♠
♣6
12
680
680
-11,0
11,0
11,0
40,7
59,3
3,0
51,3
8
N 4♠
♠8
8
-100
-100
8,0
-8,0
-8,0
56,8
43,2
9
ØV
Line Eyde - Peter B Hansen
Ø 2UT
♠K
9
-150
-150
-25,4
25,4
25,4
28,5
71,6
75,4
82,0
10
Ø 2
♥
♦
5
9
-140
-140
-50,0
50,0
50,0
7,6
92,4
11
ØV
Jonna Laursen - Knud Erik Strandbæk
Ø 3UT
♦
2
8
50
50
28,0
-28,0
-28,0
73,7
26,3
-87,0
13,1
12
S 5
♥
D
♠9
12
1050
1050
59,0
-59,0
-59,0
100,0
0,0
13
ØV
Signe Buus Thomsen - Kasper Konow
N 4
♥
♣6
9
-100
-100
21,0
-21,0
-21,0
67,8
32,2
-71,0
19,9
14
V 3♠
♥
2
7
100
100
50,0
-50,0
-50,0
92,4
7,6
15
ØV
Rikke Kierulff Larsen - Ole Vinberg Larsen
N 3♣
♥
3
7
-200
-200
-31,0
31,0
31,0
23,7
76,3
-5,0
47,9
16
Ø 3♠
♣7
12
-230
-230
36,0
-36,0
-36,0
80,5
19,5
17
ØV
Pia Nielsen Jensen - Michael Hvass Miller
Ø 5♠
♥
A
12
-480
-480
42,0
-42,0
-42,0
85,6
14,4
-4,0
48,3
18
S 2♠
♦
A
9
140
140
-38,0
38,0
38,0
17,8
82,2
19
ØV
Tina Ege - Ole Raulund
N 3♣
♦
5
9
110
110
-27,0
27,0
27,0
27,1
72,9
-25,0
39,4
20
N 3UT
♣6
10
630
630
52,0
-52,0
-52,0
94,1
5,9
21
ØV
Gurli Gøbel - Poul Gøbel
S 4
♥
♦
3
8
-200
-200
-57,0
57,0
57,0
1,7
98,3
15,0
56,4
22
V 3UT
♥
4
12
-690
-690
42,0
-42,0
-42,0
85,6
14,4
23
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 4♠
♥
A
9
100
100
19,0
-19,0
-19,0
66,1
33,9
-29,0
37,7
24
Ø 4
♦
♣K
12
-170
-170
10,0
-10,0
-10,0
58,5
41,5
25
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
Ø 4♣
♥
2
10
-130
-130
-46,0
46,0
46,0
11,0
89,0
-11,0
45,3
26
Ø 1UT
♠J
5
200
200
57,0
-57,0
-57,0
98,3
1,7
27
ØV
Inger Krog - Christian P. Koch
V 3UT
♠4
8
50
50
17,0
-17,0
-17,0
64,4
35,6
-1,0
49,6
28
S 5♣
♠J
9
-200
-200
-16,0
16,0
16,0
36,4
63,6
29
ØV
Jane Norgren - Jesper Kragh
V 3♠
♣A
6
300
300
34,0
-34,0
-34,0
78,8
21,2
-93,0
10,6
30
V 4♠
♦
2
8
100
100
59,0
-59,0
-59,0
100,0
0,0