+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 36: Lise Kristensen (Grindsted Bridgeklub) - Per Nielsen (Odense Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Tina Ege - Ole Raulund
N 4♠
♥
J
10
420
420
11,0
-11,0
-11,0
59,3
40,7
-4,0
48,3
2
N 2♠
♣8
9
140
140
-7,0
7,0
7,0
44,1
55,9
3
ØV
Gurli Gøbel - Poul Gøbel
Ø 4
♦
♠5
8
200
200
37,0
-37,0
-37,0
81,4
18,6
-32,0
36,4
4
P
0
0
-5,0
5,0
5,0
45,8
54,2
5
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
V 4♠
♦
6
10
-420
-420
33,0
-33,0
-33,0
78,0
22,0
-56,0
26,3
6
S 2
♦
♣Q
9
110
110
23,0
-23,0
-23,0
69,5
30,5
7
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 3♠
♦
Q
10
170
170
-27,0
27,0
27,0
27,1
72,9
-13,0
44,5
8
V 5♣
♠A
10
50
50
40,0
-40,0
-40,0
83,9
16,1
9
ØV
Inger Krog - Christian P. Koch
S 2UT
♥
Q
9
150
150
39,0
-39,0
-39,0
83,1
17,0
-19,0
42,0
10
V 4♠
♥
A
10
-620
-620
-20,0
20,0
20,0
33,1
67,0
11
ØV
Jane Norgren - Jesper Kragh
S 3♠ D
♥
Q
10
630
630
58,0
-58,0
-58,0
99,2
0,9
-33,0
36,0
12
Ø 3UT
♦
4
9
-400
-400
-25,0
25,0
25,0
28,8
71,2
13
ØV
Jette Bondo - Lauge Schäffer
V 3UT
♥
3
9
-600
-600
-52,0
52,0
52,0
5,9
94,1
2,0
50,9
14
N 3UT
♠5
11
460
460
50,0
-50,0
-50,0
92,4
7,6
15
ØV
Anne Schousboe - Kim Nielsen
Ø 3♠
♥
3
9
-140
-140
-20,0
20,0
20,0
33,1
67,0
12,0
55,1
16
V 3UT
♣5
10
-630
-630
8,0
-8,0
-8,0
56,8
43,2
17
ØV
Rikke Capion Justesen - Michael Justesen
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-13,0
13,0
13,0
39,0
61,0
17,0
57,2
18
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-4,0
4,0
4,0
46,6
53,4
19
ØV
Camilla Bo Krefeld - Michael Krefeld
V 4
♥
♦
2
11
-650
-650
-16,0
16,0
16,0
36,4
63,6
-24,0
39,8
20
N 2UT
♥
Q
10
180
180
40,0
-40,0
-40,0
83,9
16,1
21
ØV
Sussie Rasmussen - Flemming Sorth
S 1UT
♥
K
6
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
1,0
50,4
22
N 3UT
♣A
8
-50
-50
-1,0
1,0
1,0
49,2
50,9
23
ØV
Nadia Bekkouche - Kell Krogh
V 1UT D
♣K
5
500
500
-45,8
45,8
45,8
11,2
88,8
52,9
72,4
24
N 3
♦
♥
K
11
150
150
-7,1
7,1
7,1
44,0
56,0
25
ØV
Annie Niebuhr - Robert Satchwell
N 6
♥
♠8
11
-50
-50
-49,8
49,8
49,8
7,8
92,2
54,9
73,3
26
S 1♠
♥
A
11
200
200
-5,1
5,1
5,1
45,7
54,3
27
ØV
Nell Rindahl - Niels Lund
V 3
♥
♠2
7
100
100
47,8
-47,8
-47,8
90,5
9,5
1,0
50,4
28
S 3UT
♥
J
7
-200
-200
-48,8
48,8
48,8
8,6
91,4
29
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
V 3UT
♦
T
11
-660
-660
-54,9
54,9
54,9
3,5
96,5
36,6
65,5
30
Ø 4♠
♠8
10
-420
-420
18,3
-18,3
-18,3
65,5
34,5