+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 30: Katrine Martensen-Larsen (Young Sharks) - Henrik Falk (Blakset-Klubberne)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
S 1UT
♥
6
8
120
120
31,0
31,0
-31,0
76,3
23,7
30,0
62,7
2
V 4
♦
♥
A
10
-130
-130
-1,0
-1,0
1,0
49,2
50,9
3
NS
Birthe Holm - Jan Holm
V 5♣ D
♠4
12
-950
-950
-57,0
-57,0
57,0
1,7
98,3
-5,0
47,9
4
V 1UT
♣6
5
200
200
52,0
52,0
-52,0
94,1
5,9
5
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 4♠
♣5
11
-450
-450
-32,0
-32,0
32,0
22,9
77,1
-86,0
13,6
6
N 5♣
♠7
12
420
420
-54,0
-54,0
54,0
4,2
95,8
7
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 4♠
♣6
12
680
680
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3
-3,0
48,7
8
N 4♠
♠8
8
-100
-100
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
9
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
V 2UT
♠K
9
-150
-150
-25,4
-25,4
25,4
28,5
71,6
-24,4
39,7
10
N 3♣
♦
Q
9
110
110
1,0
1,0
-1,0
50,9
49,2
11
NS
Birthe Hansen - Bent Hansen
V 2
♥
♣J
7
50
50
28,0
28,0
-28,0
73,7
26,3
-16,0
43,2
12
Ø 3
♦
♠A
9
-110
-110
-44,0
-44,0
44,0
12,7
87,3
13
NS
Hanne Vilstrup - Peter Hven
S 4
♥
♠9
7
-300
-300
-46,0
-46,0
46,0
11,0
89,0
-48,0
29,7
14
S 3
♥
♣2
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
15
NS
Anne Katrine Thisted Binder - Thomas Binder
N 3UT
♥
5
6
-300
-300
-49,0
-49,0
49,0
8,5
91,5
-13,0
44,5
16
Ø 3♠
♦
A
12
-230
-230
36,0
36,0
-36,0
80,5
19,5
17
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
-28,0
38,1
18
S 3♠
♣J
10
170
170
-12,0
-12,0
12,0
39,8
60,2
19
NS
Lise Kristensen - Per Nielsen
N 3UT
♥
5
9
400
400
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
4,0
51,7
20
N 3UT
♦
7
8
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
14,4
85,6
21
NS
Rikke Jørgensen - Torsten Ørhøj
N 3♠
♣Q
10
170
170
-14,0
-14,0
14,0
38,1
61,9
-59,0
25,0
22
Ø 6UT
♠2
13
-1470
-1470
-45,0
-45,0
45,0
11,9
88,1
23
NS
Helle Skov - Lars Søgård Hansen
Ø 4♠
♥
A
9
100
100
19,0
19,0
-19,0
66,1
33,9
43,0
68,2
24
Ø 3
♦
♥
T
11
-150
-150
24,0
24,0
-24,0
70,3
29,7
25
NS
Birte Kjeldsen - Søren Jørgensen
N 3
♥
♣K
7
-100
-100
-22,0
-22,0
22,0
31,4
68,6
9,0
53,8
26
Ø 1UT
♦
5
7
-90
-90
31,0
31,0
-31,0
76,3
23,7
27
NS
Stense Farholt - Henrik Caspersen
V 3UT
♠5
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
-14,0
44,1
28
Ø 4
♥
♦
A
10
-420
-420
-31,0
-31,0
31,0
23,7
76,3
29
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Thorwald Christiansen
V 3♠
♣A
6
300
300
34,0
34,0
-34,0
78,8
21,2
0,0
50,0
30
V 4♠
♥
6
11
-450
-450
-34,0
-34,0
34,0
21,2
78,8