+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 28: Kate Kristensen (Viborg Ny Bridgeklub) - Niels Kristian Kristensen (Viborg Ny Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 2♠
♥
T
8
110
110
13,0
13,0
-13,0
61,0
39,0
-13,0
44,5
2
V 3
♦
♥
A
11
-150
-150
-26,0
-26,0
26,0
28,0
72,0
3
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 3UT
♠8
13
-720
-720
-33,0
-33,0
33,0
22,0
78,0
-74,0
18,6
4
V 1UT
♣4
8
-120
-120
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
5
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
N 5
♦
♣A
12
620
620
59,0
59,0
-59,0
100,0
0,0
62,0
76,3
6
N 3UT
♥
6
12
490
490
3,0
3,0
-3,0
52,5
47,5
7
NS
Birthe Hansen - Bent Hansen
S 4♠
♣7
12
680
680
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3
44,0
68,6
8
N 4♠
♠7
10
420
420
55,0
55,0
-55,0
96,6
3,4
9
NS
Hanne Vilstrup - Peter Hven
V 1UT
♥
6
9
-150
-150
-25,4
-25,4
25,4
28,5
71,6
-43,4
31,6
10
V 3
♥
♠7
8
100
100
-18,0
-18,0
18,0
34,8
65,3
11
NS
Anne Katrine Thisted Binder - Thomas Binder
Ø 4♠
♠T
8
100
100
49,0
49,0
-49,0
91,5
8,5
55,0
73,3
12
N 2♠
♦
8
10
170
170
6,0
6,0
-6,0
55,1
44,9
13
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
N 4
♥
♦
6
8
-200
-200
-18,0
-18,0
18,0
34,8
65,3
-20,0
41,5
14
S 3
♥
♦
J
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
15
NS
Lise Kristensen - Per Nielsen
N 3♣
♥
3
8
-100
-100
-3,0
-3,0
3,0
47,5
52,5
-32,0
36,4
16
Ø 4♠
♦
A
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
25,4
74,6
17
NS
Rikke Jørgensen - Torsten Ørhøj
Ø 4♠
♥
A
12
-480
-480
42,0
42,0
-42,0
85,6
14,4
30,0
62,7
18
S 2♠
♣J
10
170
170
-12,0
-12,0
12,0
39,8
60,2
19
NS
Helle Skov - Lars Søgård Hansen
N 3UT
♦
6
9
400
400
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
18,0
57,6
20
S 2
♥
♠Q
8
110
110
-28,0
-28,0
28,0
26,3
73,7
21
NS
Birte Kjeldsen - Søren Jørgensen
N 3♠
♣Q
10
170
170
-14,0
-14,0
14,0
38,1
61,9
-59,0
25,0
22
Ø 6UT
♥
J
13
-1470
-1470
-45,0
-45,0
45,0
11,9
88,1
23
NS
Stense Farholt - Henrik Caspersen
Ø 4♠
♥
A
9
100
100
19,0
19,0
-19,0
66,1
33,9
-10,0
45,8
24
V 3UT
♠3
10
-430
-430
-29,0
-29,0
29,0
25,4
74,6
25
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Thorwald Christiansen
N 3
♥
♣K
6
-150
-150
-50,0
-50,0
50,0
7,6
92,4
-19,0
42,0
26
Ø 1UT
♦
T
7
-90
-90
31,0
31,0
-31,0
76,3
23,7
27
NS
Karin Risom - Henrik Rübner-Petersen
V 3UT
♠2
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
13,0
55,5
28
Ø 3
♥
♣A
9
-140
-140
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
29
NS
Ulla Zeeberg - Ulrik Zeeberg
S 2♠
♦
A
7
-100
-100
-32,0
-32,0
32,0
22,9
77,1
-66,0
22,0
30
V 4♠
♥
6
11
-450
-450
-34,0
-34,0
34,0
21,2
78,8