+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 25: Lene Grooss (Spar-2, Rønne) - Harly Pedersen (Spar-2, Rønne)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Dorte Cilleborg - Morten Bilde (S)
N 3♠
♥
J
10
170
170
-26,0
-26,0
26,0
28,0
72,0
-73,0
19,1
2
N 3♠
♣4
8
-100
-100
-47,0
-47,0
47,0
10,2
89,8
3
NS
Lotte Skaanning - Andreas Marquardsen
N 3♠
♣A
8
-50
-50
-35,0
-35,0
35,0
20,3
79,7
6,0
52,5
4
V 2
♥
♦
A
7
100
100
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
5
NS
Inger Trosbjerg - Niels Thomsen
V 6♠
♥
A
10
100
100
58,0
58,0
-58,0
99,2
0,9
104,0
94,1
6
S 3
♦
♣Q
10
130
130
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
7
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
N 3♠
♦
8
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-38,0
33,9
8
V 4♣
♦
6
10
-130
-130
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3
9
NS
Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak
V 2
♥
♣7
9
-140
-140
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
-4,0
48,3
10
V 3♠
♥
K
10
-170
-170
37,0
37,0
-37,0
81,4
18,6
11
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
V 2
♦
♣A
10
-130
-130
-51,0
-51,0
51,0
6,8
93,2
-6,0
47,5
12
V 4
♦
♥
K
8
100
100
45,0
45,0
-45,0
88,1
11,9
13
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen
Ø 2
♦
♣K
8
-90
-90
33,0
33,0
-33,0
78,0
22,0
41,0
67,4
14
N 3UT
♠7
10
430
430
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
15
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
Ø 4♠
♣8
10
-420
-420
-47,0
-47,0
47,0
10,2
89,8
-39,0
33,5
16
Ø 3UT
♣6
10
-630
-630
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
17
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-13,0
-13,0
13,0
39,0
61,0
-54,0
27,1
18
Ø 3
♥
♠A
9
-140
-140
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
19
NS
Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen
V 5
♥
♦
5
10
100
100
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
87,0
86,9
20
V 3
♥
♦
J
7
200
200
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
21
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
V 2
♥
♣A
7
50
50
13,0
13,0
-13,0
61,0
39,0
49,0
70,8
22
N 3
♥
♣A
9
140
140
36,0
36,0
-36,0
80,5
19,5
23
NS
Birthe Holm - Jan Holm
S 3UT
♦
4
11
660
660
33,6
33,6
-33,6
78,4
21,6
-10,2
45,7
24
N 5
♦
♥
K
10
-50
-50
-43,7
-43,7
43,7
12,9
87,1
25
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 4
♥
♦
5
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
41,7
67,7
26
S 4♠
♥
A
11
650
650
43,7
43,7
-43,7
87,1
12,9
27
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
Ø 2
♥
♦
3
9
-140
-140
-41,7
-41,7
41,7
14,7
85,3
-53,9
27,2
28
Ø 3
♥
♠A
8
50
50
-12,2
-12,2
12,2
39,7
60,3
29
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
V 4♠
♣A
11
-650
-650
-26,4
-26,4
26,4
27,6
72,4
-49,8
28,9
30
Ø 4♠
♥
9
11
-450
-450
-23,4
-23,4
23,4
30,2
69,8