+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 21: Helle Rasmussen (Odense Bridgeklub) - Jan Pedersen (Aarhus BK)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak
N 4♠
♦
J
11
450
450
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
82,0
84,7
2
S 2♠
♥
J
10
170
170
43,0
43,0
-43,0
86,4
13,6
3
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
N 3♠
♣K
8
-50
-50
-35,0
-35,0
35,0
20,3
79,7
6,0
52,5
4
V 1
♥
♣3
6
100
100
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
5
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen
V 4♠
♦
6
11
-450
-450
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
-55,0
26,7
6
Ø 3
♥
♣4
9
-140
-140
-39,0
-39,0
39,0
17,0
83,1
7
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
N 3♠
♥
Q
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-5,0
47,9
8
N 3♠
♠9
8
-50
-50
22,0
22,0
-22,0
68,6
31,4
9
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
S 3♣
♥
Q
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
14,0
55,9
10
N 4
♥
♠A
8
-200
-200
16,0
16,0
-16,0
63,6
36,4
11
NS
Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen
N 4♠ D
♦
A
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
16,1
83,9
-46,0
30,5
12
S 3♠ D
♦
6
8
-200
-200
-6,0
-6,0
6,0
44,9
55,1
13
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
V 2♠
♣9
6
200
200
58,0
58,0
-58,0
99,2
0,9
66,0
78,0
14
S 3UT
♦
8
10
430
430
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
15
NS
Birthe Holm - Jan Holm
Ø 4♠
♣7
9
50
50
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
81,0
84,3
16
V 5
♦
♦
9
10
100
100
56,0
56,0
-56,0
97,5
2,5
17
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 5♠
♥
A
10
50
50
52,0
52,0
-52,0
94,1
5,9
77,0
82,6
18
Ø 4
♥
D
♣Q
9
100
100
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
19
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 5
♥
♦
5
11
-650
-650
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
39,0
66,5
20
S 3UT
♥
Q
10
630
630
55,0
55,0
-55,0
96,6
3,4
21
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
S 1UT
♥
9
7
90
90
23,0
23,0
-23,0
69,5
30,5
22,0
59,3
22
N 3UT
♣A
8
-50
-50
-1,0
-1,0
1,0
49,2
50,9
23
NS
Birthe Hansen - Bent Hansen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
-59,0
25,0
24
S 4♠
♥
2
6
-200
-200
-57,0
-57,0
57,0
1,7
98,3
25
NS
Hanne Vilstrup - Peter Hven
N 4
♥
♦
5
11
450
450
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
-7,1
47,0
26
V 5
♦
D
♠2
10
200
200
-5,1
-5,1
5,1
45,7
54,3
27
NS
Anne Katrine Thisted Binder - Thomas Binder
S 3♣
♥
9
8
-50
-50
20,3
20,3
-20,3
67,2
32,8
77,3
82,8
28
S 3UT
♠2
10
630
630
57,0
57,0
-57,0
98,3
1,7
29
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
V 4♠
♣A
10
-620
-620
26,4
26,4
-26,4
72,4
27,6
83,4
85,3
30
Ø 6♠
♣J
10
100
100
57,0
57,0
-57,0
98,3
1,7