+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Rikke Capion Justesen (Rødovre Bridgeklub) - Michael Justesen (Rødovre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Ulla Zeeberg - Ulrik Zeeberg
V 1UT D
♠Q
4
500
500
59,0
59,0
-59,0
100,0
0,0
100,0
92,4
2
V 5
♦
♥
A
10
50
50
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
3
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
V 3UT
♠4
12
-690
-690
2,0
2,0
-2,0
51,7
48,3
-39,0
33,5
4
V 1UT
♣6
8
-120
-120
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
5
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
Ø 5♠
♦
A
12
-480
-480
-47,0
-47,0
47,0
10,2
89,8
-79,0
16,5
6
S 3UT
♦
T
11
460
460
-32,0
-32,0
32,0
22,9
77,1
7
NS
Pia Larsen - Jan Petersen
N 3UT
♣T
12
690
690
23,0
23,0
-23,0
69,5
30,5
-30,0
37,3
8
Ø 5♣ D
♠6
11
-550
-550
-53,0
-53,0
53,0
5,1
94,9
9
NS
Dorte Cilleborg - Morten Bilde (S)
Ø 3UT
♠K
8
100
100
42,7
42,7
-42,7
86,2
13,8
24,7
60,5
10
Ø 2
♥
♣2
7
100
100
-18,0
-18,0
18,0
34,8
65,3
11
NS
Lotte Skaanning - Andreas Marquardsen
Ø 2UT
♦
2
8
-120
-120
-10,0
-10,0
10,0
41,5
58,5
-17,0
42,8
12
S 3
♥
♦
2
9
140
140
-7,0
-7,0
7,0
44,1
55,9
13
NS
Inger Trosbjerg - Niels Thomsen
S 4
♥
♠6
9
-100
-100
21,0
21,0
-21,0
67,8
32,2
19,0
58,1
14
S 3
♥
♦
J
7
-100
-100
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
15
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
Ø 2
♥
♠3
6
100
100
32,0
32,0
-32,0
77,1
22,9
42,0
67,8
16
Ø 4♠
♣4
11
-650
-650
10,0
10,0
-10,0
58,5
41,5
17
NS
Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-16,0
-16,0
16,0
36,4
63,6
-65,0
22,5
18
Ø 3♣
♠A
7
100
100
-49,0
-49,0
49,0
8,5
91,5
19
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
N 2♣
♠T
10
130
130
12,0
12,0
-12,0
60,2
39,8
9,0
53,8
20
S 2
♥
♣A
9
140
140
-3,0
-3,0
3,0
47,5
52,5
21
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen
N 2♠
♣Q
9
140
140
-37,0
-37,0
37,0
18,6
81,4
5,0
52,1
22
Ø 3UT
♥
J
12
-690
-690
42,0
42,0
-42,0
85,6
14,4
23
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
Ø 4♠
♥
A
9
100
100
19,0
19,0
-19,0
66,1
33,9
43,0
68,2
24
V 2UT
♥
K
9
-150
-150
24,0
24,0
-24,0
70,3
29,7
25
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
V 2
♦
♥
A
8
-90
-90
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
-8,0
46,6
26
Ø 1UT
♦
T
8
-120
-120
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
27
NS
Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen
Ø 5
♦
♠A
10
50
50
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
67,0
78,4
28
Ø 4♠
♦
A
7
150
150
50,0
50,0
-50,0
92,4
7,6
29
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
N 2♠
♦
A
7
-100
-100
-32,0
-32,0
32,0
22,9
77,1
-43,0
31,8
30
V 4
♥
♦
3
10
-420
-420
-11,0
-11,0
11,0
40,7
59,3