+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Rikke Capion Justesen (Rødovre Bridgeklub) - Michael Justesen (Rødovre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 13:15 - kl. 17:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Birthe Holm - Jan Holm
V 2
♥
♠4
6
100
100
-51,0
-51,0
51,0
6,8
93,2
-8,0
46,6
2
S 2♠
♥
T
10
170
170
43,0
43,0
-43,0
86,4
13,6
3
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
N 2♠
♣A
8
110
110
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
12,0
55,1
4
P
0
0
-5,0
-5,0
5,0
45,8
54,2
5
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
Ø 6♣
♦
J
12
-920
-920
-58,0
-58,0
58,0
0,9
99,2
-12,0
44,9
6
S 4
♦
♠T
10
130
130
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
7
NS
Britt Boholt - Ole Beltoft
N 2♠
♦
3
10
170
170
-27,0
-27,0
27,0
27,1
72,9
-5,0
47,9
8
S 3♠
♣A
8
-50
-50
22,0
22,0
-22,0
68,6
31,4
9
NS
Birthe Hansen - Bent Hansen
S 3♣
♥
Q
8
-50
-50
16,0
16,0
-16,0
63,6
36,4
72,0
80,5
10
N 3
♥
♠K
8
-100
-100
56,0
56,0
-56,0
97,5
2,5
11
NS
Hanne Vilstrup - Peter Hven
Ø 3UT
♠T
7
100
100
7,0
7,0
-7,0
55,9
44,1
-18,0
42,4
12
Ø 3UT
♦
4
9
-400
-400
-25,0
-25,0
25,0
28,8
71,2
13
NS
Anne Katrine Thisted Binder - Thomas Binder
Ø 2
♦
♣K
8
-90
-90
33,0
33,0
-33,0
78,0
22,0
41,0
67,4
14
N 3UT
♠3
10
430
430
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
15
NS
Bettina Kalkerup - Mogens Müller
Ø 4♠
♣7
9
50
50
25,0
25,0
-25,0
71,2
28,8
33,0
64,0
16
Ø 3UT
♣6
10
-630
-630
8,0
8,0
-8,0
56,8
43,2
17
NS
Lise Kristensen - Per Nielsen
V 4♠
♥
A
11
-450
-450
-13,0
-13,0
13,0
39,0
61,0
-17,0
42,8
18
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
19
NS
Rikke Jørgensen - Torsten Ørhøj
V 5
♥
♠5
10
100
100
41,0
41,0
-41,0
84,8
15,3
60,0
75,4
20
S 1
♦
♠9
10
130
130
19,0
19,0
-19,0
66,1
33,9
21
NS
Helle Skov - Lars Søgård Hansen
V 2♠
♣J
9
-140
-140
-36,0
-36,0
36,0
19,5
80,5
-77,0
17,4
22
N 3UT
♣K
6
-150
-150
-41,0
-41,0
41,0
15,3
84,8
23
NS
Birte Kjeldsen - Søren Jørgensen
S 3UT
♥
2
10
630
630
-2,0
-2,0
2,0
48,3
51,7
-9,2
46,1
24
N 3
♦
♥
K
11
150
150
-7,1
-7,1
7,1
44,0
56,0
25
NS
Stense Farholt - Henrik Caspersen
N 4
♥
♣K
12
480
480
38,6
38,6
-38,6
82,8
17,3
-12,2
44,8
26
V 4
♦
♠2
10
-130
-130
-50,9
-50,9
50,9
6,9
93,1
27
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Thorwald Christiansen
Ø 2
♥
♦
2
8
-110
-110
-19,3
-19,3
19,3
33,6
66,4
-47,8
29,8
28
S 3UT
♥
9
8
-100
-100
-28,5
-28,5
28,5
25,9
74,1
29
NS
Karin Risom - Henrik Rübner-Petersen
V 4♠
♦
7
11
-650
-650
-26,4
-26,4
26,4
27,6
72,4
-49,8
28,9
30
V 4♠
♥
J
11
-450
-450
-23,4
-23,4
23,4
30,2
69,8