+
Turnering #74
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Jane Norgren (Assens Bridgeklub af 1951) - Jesper Kragh (Ravnkilde Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 05-07-2019
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Pia Larsen - Jan Petersen
N 2♠ D
♥
5
8
470
470
56,0
56,0
-56,0
97,5
2,5
14,0
55,9
2
Ø 3UT
♠J
9
-400
-400
-42,0
-42,0
42,0
14,4
85,6
3
NS
Dorte Cilleborg - Morten Bilde (S)
V 3UT
♠4
12
-690
-690
2,0
2,0
-2,0
51,7
48,3
16,0
56,8
4
Ø 3♠
♣8
8
100
100
14,0
14,0
-14,0
61,9
38,1
5
NS
Lotte Skaanning - Andreas Marquardsen
S 5
♦
D
♣J
10
-200
-200
-4,0
-4,0
4,0
46,6
53,4
-58,0
25,4
6
S 5♣
♦
9
12
420
420
-54,0
-54,0
54,0
4,2
95,8
7
NS
Inger Trosbjerg - Niels Thomsen
S 6UT
♥
T
13
1470
1470
59,0
59,0
-59,0
100,0
0,0
22,0
59,3
8
Ø 5♣
♦
A
11
-400
-400
-37,0
-37,0
37,0
18,6
81,4
9
NS
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
Ø 1UT
♠K
8
-120
-120
3,1
3,1
-3,1
52,6
47,4
27,1
61,5
10
Ø 3♠
♣9
7
200
200
24,0
24,0
-24,0
70,3
29,7
11
NS
Vivian Bo Poulsen - Henning Langbak
V 3♠
♦
2
8
50
50
28,0
28,0
-28,0
73,7
26,3
61,0
75,9
12
Ø 5
♦
D
♠A
9
300
300
33,0
33,0
-33,0
78,0
22,0
13
NS
Annette Prehn - Per Schwerdtfeger
S 4
♥
♠A
9
-100
-100
21,0
21,0
-21,0
67,8
32,2
55,0
73,3
14
V 3♠
♥
4
8
50
50
34,0
34,0
-34,0
78,8
21,2
15
NS
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Kruse Petersen
S 3♠
♥
4
9
140
140
46,0
46,0
-46,0
89,0
11,0
17,0
57,2
16
Ø 4♠
♥
4
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
25,4
74,6
17
NS
Lisbeth Vinberg Engel - Niels Jørgen Engel
Ø 4♠
♥
A
12
-480
-480
42,0
42,0
-42,0
85,6
14,4
-14,0
44,1
18
N 3UT
♥
4
7
-200
-200
-56,0
-56,0
56,0
2,5
97,5
19
NS
Kirsten Steen Møller - Flemming Poulsen
N 1UT
♥
6
9
150
150
26,0
26,0
-26,0
72,0
28,0
23,0
59,7
20
S 2
♥
♠Q
9
140
140
-3,0
-3,0
3,0
47,5
52,5
21
NS
Birgitte Drehn - Arne Steen Sørensen
N 4♠
♣Q
10
620
620
39,0
39,0
-39,0
83,1
17,0
27,0
61,4
22
Ø 6UT
♣5
12
-1440
-1440
-12,0
-12,0
12,0
39,8
60,2
23
NS
Anne Merete Hedegaard (S) - Tommy Schmidt Elholm
S 3
♥
♠4
9
140
140
50,0
50,0
-50,0
92,4
7,6
85,0
86,0
24
Ø 3
♦
♥
T
9
-110
-110
35,0
35,0
-35,0
79,7
20,3
25
NS
Birthe Holm - Jan Holm
N 3
♥
♣K
7
-100
-100
-22,0
-22,0
22,0
31,4
68,6
9,0
53,8
26
Ø 1UT
♦
T
7
-90
-90
31,0
31,0
-31,0
76,3
23,7
27
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
V 3UT
♠4
8
50
50
17,0
17,0
-17,0
64,4
35,6
41,0
67,4
28
Ø 4
♥
♦
K
9
50
50
24,0
24,0
-24,0
70,3
29,7
29
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 3♠
♣A
6
300
300
34,0
34,0
-34,0
78,8
21,2
93,0
89,4
30
V 4♠
♦
2
8
100
100
59,0
59,0
-59,0
100,0
0,0