+
Turnering #66
Bronze 11 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Anne Ulrich (Brønderslev Bridgeklub) - Else Rønde Hansen (Brønderslev Bridgeklub)
Bronze 11 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Else Marie Schjønning Thrane - Inger Jønch
N 1
♦
♥
3
7
70
70
-4,0
4,0
4,0
38,9
61,1
-6,0
41,7
2
N 1UT
♥
3
10
180
180
10,0
-10,0
-10,0
77,8
22,2
3
ØV
Alice Gøttsche - Lene Øgaard
Ø 1UT
♣K
10
-180
-180
-18,0
18,0
18,0
0,0
100,0
26,0
86,1
4
N 1♠
♣T
6
-100
-100
-8,0
8,0
8,0
27,8
72,2
5
NS
Kirsten Johansen - Eva Dyhr Andersen
N 3UT
♥
3
9
600
600
8,0
8,0
-8,0
72,2
27,8
-2,0
47,2
6
V 2
♥
♦
K
9
-140
-140
-10,0
-10,0
10,0
22,2
77,8
7
ØV
Kurt Johansen - Inge Bech Jensen
N 3UT
♥
3
10
630
630
-16,0
16,0
16,0
5,6
94,4
31,0
93,1
8
S 3UT
♦
4
7
-100
-100
-15,0
15,0
15,0
8,3
91,7
9
ØV
Jens Peder Jensen - Jytte Vestbjerg
S 3♠
♥
8
7
-100
-100
-15,0
15,0
15,0
8,3
91,7
25,0
84,7
10
S 3UT
♣4
9
600
600
-10,0
10,0
10,0
22,2
77,8
11
NS
Bente Andersen - Maja Lorenz
N 4♠
♥
4
11
450
450
15,0
15,0
-15,0
91,7
8,3
-1,0
48,6
12
Ø 3UT
♥
2
11
-460
-460
-16,0
-16,0
16,0
5,6
94,4
13
NS
Lone Madsen - Erling Krohn
N 4♠ D
♦
A
7
-800
-800
-18,0
-18,0
18,0
0,0
100,0
-17,0
26,4
14
N 1UT
♥
6
7
90
90
1,0
1,0
-1,0
52,8
47,2
15
ØV
Anders Sørensen - Inge Sørensen
S 4
♥
♣A
10
620
620
7,0
-7,0
-7,0
69,4
30,6
-5,0
43,1
16
Ø 2
♥
♠A
8
-110
-110
-2,0
2,0
2,0
44,4
55,6
17
ØV
Ester Breitenstein - Lissie Rubæk
S 5♠
♦
A
13
510
510
9,0
-9,0
-9,0
75,0
25,0
7,0
59,7
18
S 4
♥
♣3
10
620
620
-16,0
16,0
16,0
5,6
94,4
19
NS
Arne Møllgaard - Karl Erik Lorenzen
N 3UT
♠T
12
490
490
16,0
16,0
-16,0
94,4
5,6
18,0
75,0
20
Ø 4
♥
♣6
10
-620
-620
2,0
2,0
-2,0
55,6
44,4
21
NS
Birgitte Dieckmann - Hanne Etzerodt
Ø 3♠
♥
A
8
50
50
5,0
5,0
-5,0
63,9
36,1
-11,0
34,7
22
V 6
♥
♣A
12
-1430
-1430
-16,0
-16,0
16,0
5,6
94,4
23
NS
Karl Lasthein - Leah Thrane
S 3♣
♠K
9
110
110
11,0
11,0
-11,0
80,6
19,4
25,0
84,7
24
S 5UT
♥
T
11
460
460
14,0
14,0
-14,0
88,9
11,1
25
ØV
Ejnar Hobolth - Jytta Mølgaard Højsleth
S 3♠
♥
Q
7
-100
-100
-14,0
14,0
14,0
11,1
88,9
30,0
91,7
26
N 4♠
♦
5
8
-200
-200
-16,0
16,0
16,0
5,6
94,4
27
NS
Betina Brun Pedersen - Torben Brun
S 5♠
♦
A
12
480
480
-3,0
-3,0
3,0
41,7
58,3
-20,0
22,2
28
N 6UT
♣2
11
-100
-100
-17,0
-17,0
17,0
2,8
97,2
29
NS
Thomas Hess-Petersen - Bjarne Laustsen
V 4
♥
♦
A
9
100
100
15,0
15,0
-15,0
91,7
8,3
7,0
59,7
30
V 3UT
♥
Q
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
27,8
72,2